قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / آبریزش بینی و درمان گیاهی ان
آبریزش بینی
آبریزش بینی

آبریزش بینی و درمان گیاهی ان

داروهای گیاهی برای آبریزش بینی در طب سنتی

برای جلوگیری و درمان آبریزش بینی توصیه می شود که تا پایان آخرین علایم این بیماری درمان را ادامه دهید و از خوردن پنیر و گردو پرهیز کنید و آب به شیرین و خام بنوشید.

  • هر مرتبه یک قاشق غذاخوری مرزنجوش را در یک لیوان آب بجوشانید و روزی ۵ تا ۶ مرتبه مقداری از آن را داخل بینی بکشید.
  •  آویشن شیرازی، بابونه ی شیرازی و تخم گشنیز ار هر کدام ۱ مثقال، گل بنفشه و مغز ناخنک از هر کدام۲ مثقال، بادرنجبویه ۳ مثقال، مرزنجوش و استو خدوس هندی از هر کدام ۴ مثقال، پر سیاوشان ۱۰ مثقال همه را مخلوط و نیم کوب کنید سپس به ۱۰ قسمت مساوی آب جوش بخیسانید. صبح در همان آب آن را بجوشانید و بخور دهید. بعد آب آن را صاف و شیرین کرده و بنوشید. تفاله ی آن را مجدداً شب بخیسانید و صبح بازھم باجوشانیدو بخوردهید  بعد آب صاف و شیرینکرده ی آن را بنوشید
  • هر روز صبح و عصر هر بار ۵ گرم بابونه و ۵ گرم مرزنجوش را بجوشانید و با آن بخوردهید. بعد آب آن را صاف و شیرین کرده و بنوشید و انگشت شصت پاها را با یخ سرد کنید تا آبریزش قطع شود.
  • گلنار فارسی، سورنجان مصری، پوست هلیله ی زرد، هلیله ی سیاه، کندر خوراکی، انتقوزه، سکبینج و مرمکی از هر کدام ۱۰ گرم، مقل ازرقی و صبر زرد از هر کدام ۳ گرم همه را مخلوط و بسیار نرم بسایید بعد با کمی آب مرطوب و به صورت خمیر سفتی درآورده و قرص هایی به اندازه ی ۱ عدد نخود بسازید. پس از خشک کردن هر صبح، ظهر و شب هر بار ۱ تا ۲ عدد ه هلیله ی زرد و حضض از هر کدام ۲/۵ گرم نرم بسایید بعد با ۱۰ گرم پیه آب شده ی مرغ آمیخته و در بینی بمالید.
  •  میخک، حضض واگیرترکی هر سه را به نسبت مساوی بسیار نرم بسایید و هر روز کمی از آن را در بینی بکشید.
  •  مرمکی ۳ گرم، زعفران ۲ گرم، زرآوند و قسط شیرین از هر کدام ۵ گرم، دارچین، اذخرمکی و ریوند چینی از هر کدام ۱۰ گرم، انیسون ۲۰ گرم، تخم کرفس ۳۰ گرم همه را مخلوط و نرم بسایید، بعد با ۲۵۰ گرم عسل مخلوط کنید و هر صبح، ظهر و شب قبل از غذا ۱ قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *