قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / آب سیاه یا گلوکوم چیست؟
آب سیاه
آب سیاه

آب سیاه یا گلوکوم چیست؟

آب سیاه یا گلوکوم چیست؟

آب سیاه یا گلوکوم بیماری است که در آن فشار داخل چشم افزایش می یابد و عصب بینایی دچار صدمه میشود و دید شخص مبتلا به طور غیر قابل برگشت کاهش مییابد و گاهی منجر به نابینای می شود.

گلوکوم انواع متفاوتی دارد که شایعترین نوع آن گلوکوم زاویه باز است که متأسفانه و در ابتدا هیچگونه علامتی که بیمار متوجه آن شود ندارد و غالب بیماران در مراحلی پیشرفته مراجعه میکنند. این بیماری در ۲ – ۱ درصد افراد بالای ۴۰ سال وجود دارد لذا معاینات دوره ای چشم و به خصوصی کنترل فشار چشمها توصیه میگردد. با توجه به اینکه بیماری گلوکوم در فامیل افراد مبتلا نیز دیده می شود. شایسته است بستگان درجه یک جهت کنترل فشار چشم به چشم پزشک مراجعه نمایند.

آب سیاه یا گلوکوم مادرزادی چیست؟

گلوکوم مادرزادی در اثر اختلالات تکاملی بافتهای داخل چشمی ایجاد می شود و فشار چشم افزایش یافته و عصب بینای صدمه دیده و دید چشم کم می شود و اغلب منجر به نابینائی میگردد درمان گلوکوم مادرزادی بایستی خیلی سریع انجام گیرد که عمدتاً جراحی می باشد علائمی که اطفال مبتلا دارند و بایستی والدین را مشکوک به وجود اینبیماری بنماید شامل ۱ – بزرگی چشم ۲ – کدورت و سفیدی چشم ۳- ترس از نور و بستن پلکها در روشنائی ۴ – اشک ریزش، می باشد

به والدین عزیز توصیه میشود که در صورت مشاهده این علائم در نوزاد خود هر چه سریعتر جهت معاینات دقیق چشم به پزشک مراجعه شود.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *