آرتروز روماتیسمی را با ذرت درمان کنید!!


آرتروز روماتیسمی را با ذرت درمان کنید!!

آرتروز روماتیسمی را با ذرت درمان کنید!!

استئوآتریت که در عامه آرتروز به آن گفته می‌شود، شایعترین بیماری مفصل در انسان است و بیانگر نارسایی مفاصل است و آرتروز زانو علت عمده ناتوانی مزمن در میان افراد مسن می‌باشد.

عوامل بروز آرتروز

میزان بروز آرتروز با مسائل ژنتیکی و نژادی ارتباط دارد. بررسیها نشان می‌دهد که احتمال ابتلا به این بیماری در خانمها بیشتر است. سن بالا: بزرگترین عامل خطرساز برای استئوآرتریت سن می‌باشد. بطوریکه در زنان با سن کمتر از 45 سال فقط 2% و در سنین بین 64-45 سال میزان شیوع 30% بوده است. و بالای 65 سال این میزان 68% بوده است.ضربه: ضربه‌های شدید و استفاده مکرر ازمفصل نیز از عوامل خطر ساز مهم جهت آرتروز هستند بی‌کفایتی رباط متقاطع قدامی و آسیب منیسک منجر به استئوآرتریت زانو می‌شود. اگرچه آسیب غضروف مفصل ممکن است در هر زمان طی آسیب یا بعد از آن بوجود آید، در صورت استفاده از مفصل مبتلا (مثلا از قبل شکسته) حتی غضروف طبیعی نیز در صورت ناپایدار بودن مفصل از بین می‌رود. چاقی: چاقی از عوامل خطر آرتروز در زانو و دست است. تحقیقات نشان داده که کاهش وزن به میزان 5 کیلوگرم احتمال بوجود آمدن آرتروز علامتدار زانو را 50% کاهش می‌دهد.

ذرت یکی دیگر از مواد محرک آرتروز روماتیسمی

درحالی که هنوز دانشمندان تحت تأثیر هیجان نشریه که در آن پنیر به عنوان متهم ایجاد آرتروز روماتیسمی معرفی شده بود بسر میبردند، یا پزشک دیگر گزارشی منتشر نمود که در آن از ذرت به عنوان متهمی دیگر در همان ردیف یادشده بود. دکتر رونالد ویلیام" یای پزشلی انگلیسی در مجله پزشکی انگلستان گزارش داد که یکی از جالب ترین بیمارانی که من برخورد کرده ام، بیماری است که مدت ۲۵ سال مبتلا به آرتروز روماتیسمی فعالی بوده و برای تسکین درد مرتباً از آزاتیوپرین و محلول آسپیرین استفاده می کرده است.در این اواخر پس از بررسی معلوم شد که به ذرت آلرژی دارد. بلافاصله ذرت از رژیم غذائی او حذف شد و پس از یا هفته به میزان اعجاب انگیزی حال او بهتر شد. دکتر ویلیام اضافه نمود که پس از ۶ هفته متأسفانه بیماری آرتروز او به نحو شدیدی باز خودرانشان داد و بعد معلوم شد در مدت هفته آخر بدون اطلاع او برای غلیظ شدن مقداری آرد ذرت به سس غذای او اضافه می شده است، وقتی ان هم حذف شد بسرعت حال او بهتر شد و در حال حاضر بیش از هر زمان در دو سال گذشته حال او خوب است و علائمی از آرتروزروماتیسمی دیده نمی شود.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد