قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / آشنایی با افعی زدگی و راه درمان آن در طب سنتی..!
افعی زدگی
افعی زدگی

آشنایی با افعی زدگی و راه درمان آن در طب سنتی..!

آشنایی با افعی زدگی و راه درمان آن در طب سنتی..!

افعی زدگی

نیش مار سمی می تواند کشنده باشد و باید همیشه به عنوان یک اورژانس پزشکی درمان شود. حتی گاز گرفتن یک مار بی ضرر ممکن است منجر به واکنش های آلرژیک یا یک عفونت شود. گزش مار سمی می تواند مجموعه ای از علائم مانند ( درد موضعی، تورم، تشنج، تهوع و حتی فلج ) ایجاد کند. شما می توانید پس از گزش مار مراحل کمک های اولیه را با تمیز کردن زخم شروع کرده و با یک مرکز اورژانس پزشکی فورا تماس بگیرید. نیش مار اگر به سرعت درمان نشود می تواند کشنده باشد کودکان به دلیل اندازه کوچک تر بدن خود بیشتر در معرض خطر مرگ یا عوارض جدی ناشی از نیش مار هستند آنتی ونوم ( ضد سم مار ) مناسب می تواند زندگی یک فرد را نجات دهد.

علایم افعی زدگی 

علائم مارگزیدگی به نوع مار سمی بستگی دارد اما بطور کلی شامل ( خونریزی ناشی از زخم، تاری دید، سوزش پوست، تشنج، اسهال، سرگیجه، تعریق بیش از حد، غش، نشانه نیش در پوست، تب، افزایش تشنگی، از دست دادن هماهنگی عضلات، تهوع و استفراغ، بی حسی و سوزن سوزن شدن، نبض سریع، مرگ بافت، درد شدید، تغییر رنگ پوست، تورم در محل گزش و ضعف ) می باشد.
برای شناسایی نیش مار، در نظر گرفتن علائمی مانند ( دو زخم سوراخ، تورم و قرمزی اطراف زخم، درد در محل گزش، اشکال در تنفس، استفراغ و تهوع، تاری دید، تعریق و ترشح بزاق، بی حسی در صورت و اندام ) مهم است.

درمان افعی زدگی

اگر افعی بر بدن نیش زد به طریق خارج کردن زهر مارکه قبلاً شرح داده شد عمل کنید تازهر از بدن خارجشودو فوری مقداری آبلیمو بنوشید و برای درمان جای گزیدگی نیز عصاره یا پودر ترب را بر آن ضماد کنید.

سبوس گندم را با نمک مخلوط کرده و گرم کنید، بعد روی محل گزیدگی بگذارید.

پیاز موش را در مقداری سرکه بپزید و بر محل گزیدگی ضماد کنید.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *