قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / آشنایی با انواع صدمات دندانی در کودکان
صدمات دندانی در کودکان
صدمات دندانی در کودکان

آشنایی با انواع صدمات دندانی در کودکان

آشنایی با انواع صدمات دندانی در کودکان

 

دوران کودکی به اقتضای سن و شرایط جسمی و روحی کودکان سنین پرمخاطره ای است. کودکان در این سن شدیداً آسیب پذیر بوده و در معرض خطر حوادث کوچک و بزرگی هستند که سلامت آنها را تهدید میکند.

در میان اندامهای مختلف بیش از همه دندانها در معرض خطر آسیب و ضربه قرار دارند. کودکان بسیار بازیگوش و پرتحرک بوده و به بازیها و سرگرمیهای پرخطری مانند دوچرخه سواری و فوتبال و … مشغول می شوند. دندانپزشکان همه روزه بویژه در فصل تابستان با کودکانی مواجه می شوند که با انواع صدمات در ناحیه دندانها و فک و صورت به آنها مراجعه می کنند.

صدمات وارد بر دهان و فک و صورت کودکان گاهی اوقات جدی بوده و عوارض جبران ناپذیری به همراه دارد. آگاهی والدین از خطراتی که کودکان را تهدید می کند، نحوه برخورد با حوادث و چگونگی پیشگیری از آنها از جمله دانستنیهای ضروری است که میتواند بسیار مفید باشد.

هر سنی به اقتضای نوع فعالیت و بازی کودکان خطرات خاصی خود را دارد. مثلاً یک کودک شیرخوار با خزیدن روی زمین هر چیزی را وارد دهان خود میکند و بسیار اتفاق میافتد که اشیاء خطرناک را وارد دهان نموده و موجب آسیب رساندن به دندانها، زبان، لبها و مخاط دهان گردد.

مطلب پیشنهادی

ارزیابی اولین وضعیت نوزاد

چگونگی روش ارزیابی سریع از اولین وضعیت نوزاد

چگونگی روش ارزیابی سریع از اولین وضعیت نوزاد   کنترل وضعیت فرزندتان تمام نوزادان با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *