آشنایی با انواع ویتامین ها…


آشنایی با انواع ویتامین ها…

آشنایی با انواع ویتامین ها...

 

انواع ویتامین ها 

چقدر ویتامین وجود دارد؟ این پرسشی است که نمی توان براستی و درستی به آن جواب داد. زیرا شماره ویتامینها که بر مبنای حروف الفبا تعیین شده و با ترقی و پیشرفت علم و دانش درازدیاد و توسعه است، لیست آن هنوز بسته نشده است. به علاوه، یکی از ویتامین های اصلی در آغاز واحد بوده است و رفته رفته متعدد شده است، چنانکه امروز از ویتامینB،ویتامین B1وB2 وB3  را کشف کرده اند و هنوز دامنه این اکتشافات  وسیع  است، و هر روز که می گذرد علم و دانش به کشفیات جدیدتری در این باره نایل میآید. ولی من در این کتاب به ذکر ویتامین های اصلی که خیلی معروفند و عبارتند ازویتامینهای D.C.B.A میپردازم»:

ویتامین A یا ویتامین ضد اکز وفتالمی :

کمبود ویتامین A در بدن رشد را متوقف می سازد و استحکام استخوانها را به خطر می اندازد و همین طوراکز و فتالمی را تحریک میکند. (راکزوفتالمی ) بیماری شدید چشم است که منجر به کوری می شود. برای جلوگیری از راشیتیسم بچه ها ویتامین A برای آنها ضرورت مطلق دارد. ویتامین A در نان گندم، شیر کامل، کره تازه، سرشیر، پنیر چرب، زرده  تخم مرغ، چربی گاو، دل، قلوه، مغز، انواع ماهی های چرب و جگر آنها، روغن کبد ماهی مورو، عسل و بیشتر سبزیها و میوه ها وجود دارد

ویتامین B یا ضد بری بری:

فقدان ویتامین B در غذا علت کمخونی، لاغری مفرط و اختلالات گردش خون است و موجب بروز بیماری بریبری می شود. ویتامین B اشتها را تحریک و عمل هضم و جذب را آسان میکند: ویتامین B در نان گندم، جوانهٔ گندم، جوانهٔ غلات و سبزیها، دانهٔ کتان، شیر مالت، مخمر آبجو،شیر کامل، آب پنیر، پنیر چرب، زردهٔ تخم مرغ، گوشتهای بی چربی، مغز، قلوه، جگر، دل، صدف و بسیاری از سبزیها و میوه ها وجود دارد.

ویتامین C یا ضد اسکوربوت :

ویتامین C چیزی است که بدن ما به آن نیاز بسیاری دارد. فقدان آن موجب بیماری اسکوربوت می شود که در اثر آن سستی و بی حالی، لق شدن دندانها، خونریزی لثهها، ریزش موها و حتی شکستن ناخن ها در موارد شدید آن، مکرر دیده شده است. اسکوربوت مرضی است که دریانوردان و کاشفینی که اصلاً غذای کنسرو شده میخوردند به آن مبتلا می شدند و چون آب میوه های تازه را مثل آب پرتغال، توت سرخ، لیمو، گوجه فرنگی به غذای خود اضافه میکردند معالجه شده و شفا می یافتند. ویتامین C در شیر کامل به مقدار خیلی کم کره تازه، سرشیر، جگر، صدف، بیشتر سبزیها بویژه سبزیهای سبز و میوه ها وجود دارد. ویتامین C با بد پختن و بد به عمل آوردن در ظروفی مسی یا آهنی که کاملاً با قلع سفید و صیقلی نشده باشد خیلی زود فاسد شده و از بین میرود. ویتامین C در میوه های روغن دار مثل بادام، گردو، فندق، و در دانهٔ غلات، درحبوباتی ماننند نخود ، لوبیا ، عدس ، وجود  ندارد . ولی اگر همین  حبوبات را خیس کنند هنگامی که جوانه زد ویتامین C در آن پدیدار می شود. به همین جهت است که در کشورهای خاور دور حبوبات و غلات را به صورت جوانه زده درآورده و در طباخی مصرف می کنند. برای جوانه زدن، حبوبات و غلاتی را که میل دارید جوانه بزند یک ساعت در آب خیس کنید و بعد آن را از آب درآورید و در ظرفی سفالین بریزید و مدت دو یا سه روز روی آن حولهٔ تر و مرطوبی بیندازید تا جوانه بزند.

ویتامین D یا ضد راشیتیسم:

ویتامین D مانند ویتامین A علیه راشیتیسم می جنگد و برای بچه ها بویژه لازم و ضروری است. ویتامین D در ماهی، جوانهٔ گندم، شیر کامل، کرهٔ تازه، پنیرهای چرب، زردهٔ تخم مرغ، روغن کبد مورو، روغن های مایع نباتی، شاه ماهی و ساردین وجود دارد. به مادرانی که به سلامت و تندرستی کودکان خود علاقه دارند توصیه می کنیم  یک قاشق سوپخوری گندم را در آبی که اندکی نمک هم داشته باشد سه روز خیس کنند و وقتی جوانه زد با آب پاک شسته و کوبیده باکره و یا سرشیر مخلوط کرده و به اطفال خود بدهند. ویتامین D به وسیلهٔ هوای آزاد و نور خورشید و اشعه اولتراویولت (ماوراء بنفش) نیز به دست میآید، و این عوامل در مقابل چربی طبیعی بدن که روی پوست بدن وجود دارد تولید ویتامین D می کنند و به همین جهت است بچه هایی که در مقابل هوای آزاد و نور آفتاب قرار نمی گیرند با آنکه غذای آنها کافی است و خوب تغذیه می شوند مبتلا به  راشیتیسم می شوند زیرا  ازهوای ازاد و نور ا فتاب محرومندغذاهای طبیعی ترتیب دهیم به اندازهٔ کافی و معتدل انواع ویتامینها را مصرف خواهیم کرد. بعضی از مادران تصور می کنند که اگر با ترزیق آمپول، ویتامین ها را به بچه های خود بدهند آنها را تقویت می کنند و حال آنکه این روش خطرناکی است. و در مورد کمبود ویتامین D و معالجهٔ راشیتیسم ویتامین D را که به شکل آمپول استروژیل تزریق می کنند، خطر هیپرتامینوز زیاد است، به همین جهت است که آمپول ویتامینها بویژه ویتامین D را جز به تجویز پزشک نباید تزریق کرد. در اینجا نباید فراموش کرد که مصرف غیر معتدل روغن کبد ماهی مورو هم می تواند علت بروز و پیدایش چپرتامینوز شود. پس باید در مصرف روغن کبد ماهی مورو هم رعایت فصل و اندازه و اعتدال را کرد. سبزیها به اندازهٔ کافی دارای انواع ویتامینها هستند و در مورد کمبود ویتامینها و معالجهٔ آن بیش از ویتامینهای شیمیایی که در داروخانه ها فروخته می شود مؤثر میگردند. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد