آشنایی با برخی تست های بارداری خانگی


آشنایی با برخی تست های بارداری خانگی

آشنایی با برخی تست های بارداری خانگی

 

سینه های شما بزرگتر و حساس می شود: تعجب نکنید سینه های شما در اوایل بارداری چقدر بزرگ شده است. در حقیقت، بزرگ شدن و حساس شدن سینه ها، اغلب اولین علامت بارداری است که احساس می کنید، زیرا در اوایل بارداری، میزان استروژن و پروژسترون افزایش می یابد، که به تغییرات فوری در سینه ها منجر می شود.

آزمایش کنید، آزمایش کنید،

خب، باردار هستید یا نه؟ این روزها مجبور نیستید برای اینکه بفهمید باردارید یا نه، به مطب پزشک مراجعه کنید. می توانید تصمیم بگیرید خودتان آزمایش را انجام بدهید. تستی که در منزل انجام می شود، آزمایش ادرار است که به سادگی جواب مثبت یا منفی می دهد. از طرفی دیگر، ممکن است پزشک شما ترجیح دهد که هم یک آزمایش ادرار، مشابه با آنچه در منزل انجام داده اید و هم آزمایش خون برای مشخص کردن بارداری شما انجام بدهد.

گرفتن جواب در منزل

فرض کنید متوجه کمی نفخ یا اشتیاق زیاد به غذا شده اید، یا قاعدگی شما یکی دو روز عقب افتاده و می خواهید بدانید باردارید یا نه، ولی هنوز برای مراجعه به دکتر آمادگی ندارید. آسان ترین و سریع ترین راه آن است که به داروخانه بروید و یک تست بارداری خانگی بخرید. این تستها اساسا مجموعه ی ساده ی شیمیایی است که برای کنترل وجود گونادوتروپین کوریونی انسانی در ادرار شما طراحی شده است. (hCG هورمونی است که با به وجود آمدن جفت تولید می شود. اگرچه این کیت ها دقت آزمایش های آزمایشگاهی را در مشاهده ی hCG در خون ندارد، در بسیاری موارد به سرعت نتیجه ی مثبت را نشان می دهد . از روزی که قاعدگی متوقف شده است، یا حدود دو هفته پس از بارداری

نتایج تست های بارداری خانگی روش مطمئنی نیست. اگر نتیجه ی تست شما منفی بود، ولی هنوز فکر می کنید باردارید، هفته ی بعد دوباره آزمایش کنید یا از دکتر خود وقت ملاقات بگیرید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد