آشنایی با خطرات زایمان در خانه


آشنایی با خطرات زایمان در خانه

آشنایی با خطرات زایمان در خانه

 

زایمان های در خانه در ایالات متحده، با کمتر از یک درصد از زنانی که زایمان در خانه را انتخاب می کنند، دیگر نسبتأ رایج نیست. با وجود این، برای برخی از خانم ها، زایمان در خانه محیط ایده آلی برای به دنیا آوردن فرزندشان فراهم می کند.

معمولا برای زایمان های در خانه، یک ماما حضور پیدا می کند، و یک متخصص زایمان در مواردی که مشکلاتی بروز کند، به طور تلفنی در دسترس است. زایمان های در خانه مسلما برای خانم هایی مناسب است که در حداقل خطرات ناشی از عوارض قرار دارند. اطلاعات مبنی بر ایمنی زایمان های در خانه متناقض است: اگرچه برخی از مطالعات نشان میدهد زایمان های در خانه با خطرات بیشتری برای مادر و بچه مرتبط است مطالعات دیگر نشان میدهد زایمان در خانه برای خانم های سالم و کم خطر، حداقل به اندازه ی بیمارستان بدون خطر است.

فرو بردن بدن در آب برای زایمان در آب زایمان در آب به زایمانی گفته میشود که بیشترین زمان درد در داخل آب سپری شود، حتی با امکان به دنیا آمدن بچه در آب، زایمان های در آب معمولا در زایشگاه، با کمک یک ماما انجام میشود؛ گرچه برخی از بیمارستان ها استخرها یا وانهایی برای این منظور فراهم می کنند. اگرچه برخی از متخصصان انجمن پزشکی معتقدند زایمان در آب یک روش مطمئن است، عده ای دیگر در مورد ایمنی آن نگرانی هایی جدی دارند.

زمانی که به آخرین مرحله ی دوم درد می رسید، به نقطه ی وضع حمل بسیار نزدیک می شوید. حالا زمانی است که انتظارش را می کشیدید و خود را برای آن آماده می کردید. به خاطر داشته باشید نیازی نیست زودتر از موقع نگران شوید. می توانید خود را با شرکت در کلاس های زایمان یا مثلا خواندن این کتاب آماده کنید. به خاطر داشته باشید پزشک شما و دستیار او در اتاق زایمان، شما را در طول این فرایند راهنمایی می کنند. کمک آنها را قبول کرده و اعتماد کنید. به خودتان نیز اعتماد داشته باشید و بگذارید این جریان طبیعی در هر مرحله پیش برود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد