آشنایی با داروهای عطسه آور


 آشنایی با داروهای عطسه آور

 آشنایی با داروهای عطسه آور

 استنشاق ساییده  کندش، استنشاق روغن بید، استنشاق گردر زنبق، استنشاق گرد ریشه  چوبک، انفیه (خردل پودر شده + کندش +عاقر قر ها +سیاهدانه + کمی فلفل).عطسه کردن یکی دیگر از روش های درمانی تقریبا رایگان و عالی در طب اسلامی و سنتی است که به دلیل پاک سازی سر و بدن درمان بسیاری از بیماری هاست.

فواید عطسه کردن:

-عطسه کردن یک نعمت از سوی خداوند رحمان است برای سلامت و ایمن شدن از بیماری ها-عطسه کردن در واقع یک نوع پاکسازی سر و بدن از رطوبات و اخلاط اضافه و مزاحم است-عطسه به عنوان یک روش درمانی در طب اسلامی استفاده می شود-جهت ایجاد عطسه از دارویی به نام انفیه استفاده می شود .-درقدیم چون فواید عطسه رو از روایات وفرمایش اهل بیت وحکما شنیده بودند اگه نیاز بود خود را وادار به عطسه زدن می کردند این کار ازطریق -انفیه های سنتی انجام می شد-معمولا افرادی بودند قوطی کوچک انفیه همیشه درجیب داشتند یا انگشترهایی داشتند که زیرنگین ان انفیه می زاشتند و هروقت نیاز بود نگین راجابجامیکردند و نزدیک بینی میکردند بعد انفیه عطسه میزدند که این سنت بسیارخوب بود وکمترکسی هست در این زمان خود را از این طریق ها وادار به عطسه کند.امام صادق (ع) :فراوانی عطسه، شخص را از پنج چیز ایمن می‌سازد:۱- بادهای بدخیمی که در سرو صورت جای می‌گیرد.۲- مایه ایمنی از جای گرفتن آب در چشم می‌شود.۳-مصونیت از سختی حفره‌های بینی۴- جلوگیری از بیرون آمدن مو در چشم-امام صادق (ع) :تا سه عطسه در روز را نشانه سلامتی و بیش از سه عطسه در روز را نشانه درد و بیماری دانسته‌اند-درمان عطسه فراوان انفیه با روغن مرزنگوش است-و در روایتی فرمودند: عطسه از بینی بیرون نمی‌آید، بلکه از همه بدن می‌آید همان سان که نطفه از بدن، سرچشمه گرفته و از آلت بیرون می‌آید، نمی‌بینید که انسان عطسه می‌کند تمام بدنش تکان میخورد!!

نحوه درست کردن انفیه:

-درست کردن انفیه روش های متفاوتی دارد. اما پایه اصلی انفیه ، کندش می باشد-انفیه اسلامی از ترکیب کندش و سیاه دانه درست می شود.-سیاه دانه دو برابر کندش آسیاب کنند و ترکیب شود و در بینی بریزند. همه آب ها را خارج می کند. بینی خشک می شود این انفیه نباید به مقدار بیشتر از مصرف درست کرد زیرا سیاه‌دانه اگر آسیاب شود و بماند سمی می‌شود بنابراین تنها باید به مقدار مصرف آسیاب کرد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد