آشنایی با روش های جدید ایمپلنت های دندانی


 آشنایی با روش های جدید ایمپلنت های دندانی

 آشنایی با روش های جدید ایمپلنت های دندانی

 

مشکلات رعایت بهداشت دهان

رعایت بهداشت دهان در افرادی که از پروتز کامل استفاده میکنند، بسیار مهم و ضروری است. پلاک دندانی روی دندان مصنوعی نیز رسوب می کند و علاوه بر عوارضی که برای سلامت دهان و لثه دارد، موجب بوی بد دهان و کثیفی و بد رنگی دندانهای مصنوعی نیز می گردد.

دندانهای مصنوعی را باید همانند دندانهای طبیعی بلافاصله پس از هر وعده غذا مسواک زد و تمیز نمود. مسواک زدن این دندانها نیاز به خمير دندان ندارد. علاوه بر این دهان هم باید بطور کامل با آب نمک یا دهان شویه های ضد عفونی کننده شستشو داد. افرادی که از دندانهای مصنوعی استفاده میکنند، استعداد زیادی به ابتلا به بیماریهای قارچی دارند؛

لذا شستشوی دهان میتواند از این کار جلوگیری نماید. افرادی که از دندانهای مصنوعی کامل استفاده می کنند، باید هر 6 ماه یک بار از نظر سلامت نسوج دهان و لثه توسط دندانپزشک مورد معاینه قرار گیرند. برخی ضایعات لثه ای و مخاطی در اثر استفاده مداوم از پروتز و فشارهای نامناسبی که به نسوج دهان وارد می کند، به وجود می آیند.

ایمپلنت های دندانی

من به انتهای این ملت منه ما را دارد ایمپلنت (Implant) دندان با کاشتن دندان عبارت است از قرار دادن یک میله یا پیچ فلزی در داخل استخوان فک به جای دندان کشیده شده و نصب یک دندان مصنوعی بر روی آن ایمپلنت یا پیوند اعضا در پزشکی دارای سابقه طولانی است.

بطور کلی هر ماده یا جسمی خارجی که در داخل بدن به جای یک عضو پیوند شود تا جانشین بافت یا عضو از دست رفته، شود ایمپلنت نامیده می شود؛ مثلا دریچه های مصنوعی قلب نوعی ایمپلنت می باشند که به قلب پیوند شده و کار دریچه های قلب را انجام می دهند .


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد