آشنایی با رژیم غذایی اسیداوریک


آشنایی با رژیم غذایی اسیداوریک

آشنایی با رژیم غذایی اسیداوریک

 

رژیم غذایی و نسخه زیادی اسیداوریک

زیادی اسیداوریک خون علائم بدخبری است. زیرا حکایت از پیدا شدن سنگهای کلیوی میکند . چون اسید اوریک خون از مواد گوشتی (پورینها) بوجود میآید. لذا توصیه میشود که مبتلایان بایستی از گوشتهابه خصوص قرمز، خودداری کنند. بعضی ها متأسفانه هر روز مبادرت به خوردن گوشت سفید یا ماهی میکنند به خیال این که این گوشتها زیانی نمی رسانند. اما چنین نیست. آنها کمتر از گوشت های قرمز در بوجود آوردن اسید اوریک دخالت می کنند. اما بالاخره باید دانست که گوشتند. چون اسید اوریک حاصل از سوختن پورینها در بدن می باشد که آن هم در پروتئینها وجود دارد. و از طرفی پورین ها نیز در سلولهای جوان حیوانات بیشتر ند. لذا از خوردن دلی و قلوه و جگر، مغز و کله پاچه، ماهی و زرده تخم مرغ و خاویار، کاکائو، قهوه و باقلا، قارچها، لوبیا و موادی که دارای پورین زیاد هستند باید خودداری کرد در عوض خوردن مایعات زیاد مخصوصا آب های معدنی که خاصیت غذایی دارند، بهتر است. اگر آب معدنی در دسترس نباشد میتوان یک قاشق چایخوری جوش شیرین را در آب حل نمود و بتدریج میل کرد. آشامیدن آب میوه، آب انگور، آب سبزی، آب هویج، چای کم رنگ، خربزه و هندوانه و گرمک، کمک به دفع اسید اوریک می نماید. ماءالشعیر، آب آلو و سکنجبین، آب عناب، آب برگ چغندرو تاج ریزی در کم کردن اسید اوریک خون مؤثر است.جوشاندن پوست سیب درختی و خوردن آن روزی دو لیوان مفید واقع شده است. بعضی ها مبتلا به اسید اوریک خون هستند. فکر میکنند که اگر بجای گوشتهای قرمز از گوشت پرندگان (گوشت سفید) استفاده کنند، اسید اوریک خونشان پایین می آید. اینان چون نمی توانند از شت قرمز استفاده کنند بیشترین غذای خود را به این گوشتها اختصاص میدهند باید دانست که هفته ای دو مرتبه بیشتر از گوشت سفید نباید استفاده کرد تا اسید اوریک دفع شود.بیماران زیادی مشاهده شده اند که مدت های زیادی مبتلا به زیادی اسیداوریک بودهاند. موقعی که به آنها تذکر داده می شود که از گوشت های سفید هم بایستی کمتر استفاده کنند اسیداوریک خونشان پایین آمده است.یکی از بیماریهایی که به زودی به درمان جواب می دهد. زیادی اسید اوریک خون است.

نسخه خیلی مؤثر ضد اسیداوریک

ترنجبین ۲۵۰ گرم - تخم خربزه ۲۰ گرم - تخم خیاره ۲ گرم-تخم کدو ۲۰ گرم-تخم هندوانه ۲۰ گرم. تخم جات را نرم ساییده دو قاشق غذاخوری از آن را در یک لیوان آب خیلی جوش حل کرده، خیلی بهم بزنند. تا تخمه جات شیره کشی شود، یعنی حل شوند. سپس آن را صاف نموده، قبل از ظهر میل کنند. و همین طریق عمل را برای بعدازظهر انجام دهند. و ترجبین هم دو قاشق غذاخوری در یک لیوان آب خیلی جوش حل کرده، با قاشق  صبحها و یک ساعت بعد از شیره کشی تخمه ها عصرها میل کنند، این عمل را تا اسیداوریک در خون وجود دارد باید ادامه داد.

نسخه زیادی اسید اوریک

زرشک و خارخسک نیم کوبیده ۲۰ گرم - لیمو عمانی ۱۰ گرم - عناب نیم کوبیده ۲۰گرم - ناخنک نیم کوبیده ۲۰ گرم. دو قاشق غذاخوری از آنهارادرسه لیوان آب جوشانده تادولیوان شود قبل ازهر غذ ادواستکان میل شودنسخه دیگر:گشنیز تازہ ۵۰۰گرم ۔ کرفس ۱ کیلو- جعفری ۱ کیلو. سبزیها را شسته چرخ کرده. روزانه از آب آن ها صبح و ظهر و شب دو استکان با چند قطره آب لیمو میل نمایند. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد