آشنایی با شایعترین بیماری های پوستی در نوزادان


آشنایی با شایعترین بیماری های پوستی در نوزادان

آشنایی با شایعترین بیماری های پوستی در نوزادان

 

در صورت لزوم، نسبت به درمان آن با متخصص نوزاد خود صحبت بکنید

لکه ای مغولی: لک های آبی - خاکستری پوست در پایین کمر، سرین و ران ها مخصوصا در آسیا، اروپای جنوبی و نوزادان سیاهپوست شایع است. به این لکها گاهی لکهای مغولی گفته میشود و اغلب در دوران خردسالی از بین می رود.

آکنه ی نوزادی: بعضی از نوزادان با جوشهای ریز سفید یا قرمزی در اطراف بینی، لبها و گونه ها به دنیا می آیند، و در عده ای دیگر چند هفته یا چند ماه بعد بروز می کند. این ناهمواریها کاملا طبیعی است و گاهی به آنها آکنهی نوزادی یا میلیوم" گفته می شود. نیازی نیست سراسیمه نزد متخصص پوست بروید. این جوش ها به موقع از بین می رود.

لکه های قرمز: لک های قرمز بر روی پوست، چه بسیار عمیق و تیره باشد چه کم رنگ و نامحسوس، در نوزادان بسیار شایع است. اکثر این لکها از بین رفته یا محو می شود، ولی برخی از آنها ممکن است به عنوان لکهای زایمان بافی بماند. یک نوع خاص آن، اریتم سمی، می تواند وسیع باشد؛ مانند کهیرهای ناخوشایند به نظر می رسد و در اولین روزهای زندگی نوزاد می آید و می رود

گاز لک لک: ممکن است متوجه شوید رگهای خونی کوچکی در اطراف بینی و چشمان فرزندتان یا در پشت گردن او پاره شده است. به این لکها به طور عامیانه گاز لک لک و بوسه ی فرشته ها گفته می شود. اینها در نوزادان شایع است و پس از مدتی نیز از بین می رود؛ هرچند گاهی چندین هفته با ماه طول می کشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد