آشنایی با فناوری های پیچیده ی باروری


آشنایی با فناوری های پیچیده ی باروری

آشنایی با فناوری های پیچیده ی باروری

 

چه موقع باید به دنبال کمک یک دکتر باشید؟ به طور کلی، شش ماه تا یک سال پس از تلاش ناموفق برای باردار شدن. اما اگر سابقه ی سقط جنین یا مشکلی در بارداری دارید، اگر بیش از ۳۵ سال سن دارید، یا میدانید تعداد اسپرم های همسرتان کم است، می توانید قبل از گذشت شش ماه از پزشک کمک بگیرید. مهم نیست چه شرایطی دارید، ناامید نباشید.

فن آوری های باروری بسیار پیشرفته شده و با گذشت هر سال، بسیار موفقیت آمیزتر می شود. در این مرحله، زوجها می توانند تکنیک های گوناگونی را با اسامی عجیب و پیچیده امتحان کنند - تحریک تخمدانی با داروهای باروری، تزریق داخل رحمی اسپرم (با یا بدون شستشوی اسپرم)، تزریق اسپرم به داخل هسته ی یاخته، استفاده از اسپرم یا تخمک اهدایی، و باروری در لوله ی آزمایشگاهی (و انواع گوناگون آن) - که به علت خاص نازایی آنان بستگی می یابد.

برای زوجی که نمی توانند فورا باردار بشوند، امکانات بهتری نسبت به گذشته وجود دارد تا سرانجام منجر به بارداری شود. کتاب باروری به زبان آدمیزاد، نوشته ی جکی میپرز - تامپسون و شارون پرکینز (از انتشارات وایلی را برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید. اگر برای باردار شدن دچار مشکلید، و مطمئن نیستید باید نزد یک متخصص نازایی بروید، با پزشک خود مشورت کنید..

فکر می کنم باردارم!پس فکر می کنید ممکن است باردار باشید! یا شاید امیدوارید به زودی باردار شوید. در هر دو صورت، می خواهید بدانید در هفته های اول بارداری باید دنبال چه چیزی باشید تا هرچه سریع تر با اطمینان از آن آگاه شوید. در این فصل، نگاهی به شایع ترین علایمی می اندازیم که بدن ش ما در هفته های اول بارداری برایتان ارسال می کند، و توصیه می کنیم برای محرز کردن بارداری خود اقدام کرده، و برای یک شروع فوق العاده دست به کار شوید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد