قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی /  آشنایی با مخمر آبجو،غذای معجزه گر
مخمر آبجو
مخمر آبجو

 آشنایی با مخمر آبجو،غذای معجزه گر

 آشنایی  با مخمر آبجو،غذای معجزه گر

 

مخمر آبجو قارچی است که از سلول های مدور و بیضی شکلی تشکیل شده است. گاهی به صورت منفرد و زمانی متصل و به صورت زنجیره دیده می شود و به طریقه جوانه زدن، تولید و تکثیر می شود. مخمر آبجو را غذای معجزه گر نام گذاشته اند و این ماده غذایی در درمان و معالجه بیماریها بسیار مؤثر است.

مخمر آبجو را چون نمیتوان به شکل مایع نگهداری کرد آن را خشک می کنند و به صورت پودر در می ورند.

مخمر ابجو ماده ا ی است که به طور خارق العاده ای دارای مقادیر زیادی عناصر از غذایی و ضد عفونی کننده می باشد و آن را مخزن ویتامینها می گویند و دارای ویتامین های۱ B2. B می باشد.

مخمر آبجو اعصاب را تقویت می کند و از تخمیر روده ها جلوگیری میکند.

اشتهاآور است و برای اینکه مخمر آبجو بهترین اثر و نتیجه را نشان دهد توصیه میشود آن را به ماست و جوانه گندم اضافه کنید.

در حقیقت مخلوط کردن این سه ماده از تخمیرات جلوگیری می کند و کلسیم و ویتامین های گروه B را به بدن می رساند و اثر معجزه دار خود را نشان خواهد داد.

مخمر آب‏جو یک منبع غنى و غلیظ از پروتئین درجه ۱ و انواع ویتامین‏هاى‏B است. علاوه بر این، منبع خوبى براى مواد معدنى، آهن و فسفر است. از نظر ارزش غذایى آن‏چنان قوى است که اغلب به عنوان مکمل رژیم‏هاى غذایى توصیه مى‏ شود.

ترکیبات شیمیایى مخمر آب‏جو:

مخمر آبجو داراى موادى به شرح زیر است:
۱- مواد معدنى ۲- گلوسیدها ۳- لیپیدها ۴- نوکلئوآلبومین‏ها ۵- پروتیدها ۶- گلوتانیون ۷- ویتامین‏ها ۸- دیاستازها.

خواص درمانى مخمر آب‏جو:

مخمر آبجو در مصارف داخلى جهت رفع برخى عوارض جلدى مانند کورک، مخصوصا در مبتلایان به بیمارى قند، رفع جوشهاى صورت، گل مژه و غیره مورد استفاده قرار مى‏ گیرد ولى نتایج حاصل از آن غیر ثابت است. مصرف مخمر آبجو موجب جلوگیرى از تخمیرات عفونى دستگاه هضم مى ‏شود، از این جهت مى ‏توان از آن براى رفع مسمومیت‏هاى خود بخود ناشى از عمل میکروبها در روده، سوء هضم‏ها و ورم روده اطفال و غیره استفاده به‏ عمل آورد.

در مورد خاصیت اخیر مخمر آبجو چنین اظهار نظر مى‏ شود که این مخمر بر اثر انرژى زیادى که دارد، میکروبهاى روده را به روش فاگوسیتوز از بین مى ‏برد یا ترشح مواد، موجبات مرگ آنها را فراهم مى‏سازد یا مواد مترشحه آن، اثر سموم میکروبى را زایل مى ‏نماید که مجموعا موجب به ‏وجود آمدن اثر مفید مخمر در دستگاه هضم مى‏ شود.

مخمر آبجو در موارد گریپ، حصبه، ذات الریه، بیمارى قند (همراه با لولز و منگنز)، سل، سرطان، آبله، کم خونى، عوارض ناشى از فقدان ویتامینهاى‏B و غیره مورد استفاده قرار مى ‏گیرد.
به ‏صورت تنقیه در گاستروآنتریت حاد اطفال و همچنین در ورم روده همراه با ترشحات مخاطى بکار م ى‏رود.

از مخمر آبجو به ‏عنوان پیشگیرى از بروز نرمى استخوان (لوورهایى که تحت اثر اشعه ماوراء بنفش قرار گرفته) مى ‏توان استفاده به ‏عمل آورد مخمر آبجو با دارا بودن ویتامین‏هاى مختلف، دیاستازها، مواد پروتیدى، املاح معدنى و غیره در ردیف یک غذاى کامل و بسیار مفید قرار دارد.

 

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *