آشنایی با مشکلات زایمان سزارین


آشنایی با مشکلات زایمان سزارین

آشنایی با مشکلات زایمان سزارین

 

دراکثر خانم هایی که زایمان سزارین انجام داده اند و بر روی پوست خود بخیه هایی دارند، نگران اذیت شدن از کشیدن بخیه ها هستند. ولی نگران نباشید. کشیدن بخیه ها یک روش سریع و بدون درد است.

روز بعد در اولین روز بعد از جراحی، دکتر شما را تشویق به برخاستن از تخت و شروع به راه رفتن در اطراف می کند. چند دفعه ی اولی که بلند می شوید تا راه بروید، ممکن است کاملا ناراحت کننده باشد - شاید در اطراف برش روی شکم خود احساس درد کنید - بنابراین ممکن است ۲۰ دقیقه یا کمی قبل از بلند شدن، تقاضای مقدار بیشتری داروی مسکن بکنید. و برای اطمینان از نیفتادن، حتما برای دفعات اول از حضور کسی در کنار خود مطمئن شوید..

دکتر شما بنا بر نیازتان به مایعات، ممکن است سرم شما را نیز قطع کند. در اکثر مواقع، در روز اول قادر به نوشیدن مایعات هستید. به احتمال زیاد، یک پانسمان بر روی برش شکم شما قرار دارد. گاهی این پانسمان در روز اول برداشته می شود، ولی دکترها گاهی ترجیح میدهند برای مدت بیشتری بماند. بسیاری از خانم ها در مورد «هم اتاقی» سؤال می کنند؛ یعنی گذاشتن نوزاد در اتاق مادر بعد از زایمان سزارین، مخصوصا بعد از یک روز که کمی بهبودی یافته اند. نگه داشتن نوزاد در اتاق خود اگر احساس آمادگی می کنید، کار بسیار خوبی است.

ولی به هیچ عنوان احساس نکنید مجبور به این کارید. به خاطر داشته باشید به تازگی جراحی شکم داشته اید، و از لحاظ جسمانی به رسیدگی به تمام نیازهای نوزاد در طی روزهای اول بعد از زایمان قادر نیستید. پرستاران بیمارستان برای کمک حضور دارند. بنابراین در طول این مدت انرژی خود را صرف بهبودی خود کنید. بدین ترتیب بعد از آنکه به خانه رفتید، بسیار بهتر به مراقبت از نوزاد خود قادر خواهید بود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد