قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / آشنایی کامل با مبحث دندانپزشکی بیمارستانی
جراحیهای وسیع دهان و فک و صورت
جراحیهای وسیع دهان و فک و صورت

آشنایی کامل با مبحث دندانپزشکی بیمارستانی

آشنایی کامل با مبحث دندانپزشکی بیمارستانی

 

* بی حسی عمومی (بیهوشی): جراحیهای وسیع دهان و فک و صورت را نمی توان با روش بی حسی موضعی انجام داد و لازم است از بیهوشی استفاده شود. این کار در اتاق عمل بیمارستان انجام می گیرد.

همانگونه که قبلا اشاره شد، حتی درمانهای دندانهای برخی از کودکان نیز با استفاده از بیهوشی انجام می گیرد؛ البته باید دانست که بی حسی موضعی سالمتر و کم خطرتر از بیهوشی است؛ گرچه گاهی اوقات کاربرد بیهوشی اجتناب ناپذیر میگردد. این موضوع در مبحث دندانپزشکی بیمارستانی مورد بحث قرار گرفته است.

ترمیم یا پرکردن دندان عبارت است از خارج کردن پوسیدگی ها و جایگزینی آن به وسیله مواد ترمیمی به گونه ای که شکل ظاهر دندان به حالت طبیعی بازگردد. مواد ترمیمی گرچه بسیار متنوع و مختلف می باشد ولی در ظاهر به دو نوع تقسیم می شود

– مواد ترمیمی با رنگ تیره و فلزی، که به آنها آمالگام گفته میشود. آمالگام آلیاژی است از نقره، مس، قلع و جیوه. در گذشته بخش عمده این آلیاژ قلع و نقره بود. طی ۱۵۰ سالی که از عمر آمالگام میگذرد، در اثر تحقیقات مختلف روز به روز بر کیفیت آن افزوده شده و خواص آن بهبود یافته است.

امروزه با افزایش میزان مس و تغییر در شکل ذرات آلیاژ، آمالگام هایی با کیفیت بسیار بالا ساخته شده است. آمالگام گرچه از نظر رنگ قابل قبول نیست و به زیبایی لطمه می زند لیکن از نظر کیفیت و دوام بر سایر مواد ترمیمی برتری دارد. به همین دلیل هنوز آمالگام در دنیا پرمصرف ترین ماده دندانپزشکی است.

مطلب پیشنهادی

عفونت سینه

اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی

اقدامات لازم بعداز ابتلا به عفونت سینه در دوران شیردهی   در حالی که دچار …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *