آمادگی برای باردار شدن: معاینه ی قبل از بارداری


آمادگی برای باردار شدن: معاینه ی قبل از بارداری

آمادگی برای باردار شدن: معاینه ی قبل از بارداری

 

از زمانی که قاعدگی شما قطع شود و متوجه شوید باردارید، جنین دو هفته یا بیشتر، دستخوش تغییرات چشمگیری می شود. چه باور کنید و چه نکنید، از زمانی که جنین تنها دو یا سه هفته سن دارد، مراحل تشکیل قلب و مغز او آغاز شده است.

از آنجا که سلامت عمومی و تغذیه ی شما می تواند بر این اندام ها تأثیر بگذارد، آماده سازی بدن پیش از بارداری واقعا مهم است

. برای اطمینان از هماهنگی و آمادگی بدن

خود برای اقدام، وقت ملاقات از پزشکتان بگیرید که به آن معاینهی پیش از بارداری گفته می شود. گاهی می توانید این معاینه را در وقت های منظمی که نزد پزشک زنان دارید، برنامه ریزی کنید: وقتی برای انجام آزمایش س رطان (تست پاپ) سالیانه می روید، اشاره کنید در فکر بچه دار شدنید، و پزشک شما اقدامات مقدماتی را انجام میدهد.

اگر تا چند ماه دیگر موعد انجام آزمایش سالیانه تان نمی رسد و اکنون آماده اید تا برای باردار ش دن اقدام کنید، همین حالا قرار یک معاینه ی پیش از بارداری را با پزشک خود تنظیم کنید، و در صورت امکان، پدر آینده را نیز همراه خود ببرید، تا هردو بتوانید سوابق وضعیت جسمانی خود را تهیه کنید و بدانید از این ماجرا باید چه انتظاری داشته باشید.

اگر هم اکنون باردارید و معاینه ی پیش از بارداری نداشته اید، نگران نباشید، زیرا پزشک شما در اولین معاینه ی دوران بارداری، این مسائل را بررسی می کند که در فصل ۵ به آن می پردازیم.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد