قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای ریه و دستگاه تنفس / آمبولی ریوی یکی از شایع ترین علل مرگ در بیمارستانها
درمان آمبولی ریه چیست؟
درمان آمبولی ریه چیست؟

آمبولی ریوی یکی از شایع ترین علل مرگ در بیمارستانها

 آمبولی ریوی یکی از شایع ترین علل مرگ در بیمارستانها

 درمان آمبولی ریوی

درمان بستگی به شدت انسداددارد. شما می توانید به طور مرتب داروهای داخلوریدی یا تزریق هپارین که به سرعت مانع شکل گیری لخته در خون و یا مانع از بزرگ تر شدن آنها می شوند را دریافت کنید، به طور همزمان شما میتوانید یک داروی ضدانعقاد خوراکی که با رقیق کردن خون مانع ایجاد لخته میشود را دریافت کنید، این داروها چندین روز طول میکشد تا تاثیر خود را نشان دهند، درمان به ادامه یابد. اگر که این بیماری خودش باعث عدم تحرک برای مدتی گردد و اگر این بیماری بر اثر حالات طولانی مدت مانند افزایش انعقادپذیری باشد ممکن است شما به درمان دارویی تا مدت نامشخص نیاز داشته باشید. درمان به طور پیوسته با آزمایشات خونی بررسی میگردد تا بتوان لخته ی خون شما را اندازه گرفت، ضمناً مقدار دارو نیز بر اساس شدت بیماری تغییر می یابد، در حالتهای شدید داروهای حل کننده ی لخته نیز ممکن است برای از بین بردن لخته به کار روند همچنین انداختن زالو نیز مفید می باشد. اگر سرخرگ اصلی که ریه ها را تغذیه میکند تحت تأثیر قرار گیرد جراحی فوری برای نجات جان .بیمار ممکن است لازم باشد

اگر سرطان قبلاً در جای دیگری از بدن تشخیص داده شده باشد، پزشک برای تشخیص عکس برداری سینه را تجویز کند، اگر مکان سرطان اصلی تشخیص داده نشده باشد، آزمایشات بیشتری را می توان استفاده کرد که بستگی به نوع و گسترش تومور اصلی دارند، تا حدودی دیدگاه کلی بستگی به نوع سرطان اصلی دارد. البته وقتی که سرطان د چار  گسترش شده باشد، معمولا چندین تومور به وجود خواهد امد و درمان سخت تر می باشد.

درمان آمبولی ریه چیست؟

بهترین درمان برای آمبولی ریوی پیشگیری است به حداقل رساندن خطر ابتلا به ترومبوز ورید عمقی کلیدی در جلوگیری از یک بیماری بالقوه کشنده است.
تصمیم اولیه این است که آیا بیمار نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد؟ مطالعات اخیر نشان می دهد که آن دسته از بیماران با آمبولی ریوی کوچک، که از نظر همودینامیک پایدار (علائم حیاتی نرمال) باشند ممکن است در خانه با مراقبت های سرپایی درمان شوند
افراد ناپایدار از نظر همودینامیک نیاز به بستری در بیمارستان دارند.

 گسترش به ریه

این بیماری معمولا بین سنین ۵۰ تا ۷۰ سالگی و در زنان شایع تر میباشد. متاستاز یا گسترش به ریه معمولاً جزء سرطان های ثانویه ریوی است که در آن تومورها از مکان دیگری در بدن به ریه ها سرایت کرده اند. بافت ریه مکان بسیار مناسبی برای گسترش می باشد چون تمام خون در گردش بدن از ریه ها میگذرند و سلول های سرطانی به آسانی سرطان هاى سینه، روده، غده ی پروستات و کلیه. سرطان های ثانویه ی ریه ممکن است علایمی نداشته باشند. البته اگر تومورهای زیادی در ریه به وجود آیندممکن است دچار تنگی نفس شوید. اگر تومور سرفه های توأم با خون نیز داشته باشید.

مطلب پیشنهادی

خم کردن ستون مهره ها به جلو

تمرین های باز و بسته کردن قفسه سینه

تمرین های باز و بسته کردن قفسه سینه   این تمرین ها بسیار مفید بوده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *