آموزش تکنیک های تخصصی مو…


آموزش تکنیک های تخصصی مو…

آموزش تکنیک های تخصصی مو...

 

راه های درمان خشکی پوست سر

 ابتدا ۲ قطره روغن و انیل را با ۲ قاشق غذاخوری پرس مایونز مخلوط کنید. مواد را بر روی پوست سر خود ماساژ دهید، و تمامی سر خود را در فویل آلومینیوم بپیچید. سپس به مدت ۱۵ دقیقه بر روی سر خود نگه دارید. در نهایت سر خود را کاملاً با شامپو بشویید.

ماء الشعیر به عنوان حالت دهندهٔ نهایی مو

استفاده از ماء الشعیر خالصی از رازهای آرایش موها در محلهای ضبط نمایش ها و مراسم مهم باقی مانده است، چون نمی توان قبول کرد که با ریختن این روی سر بتوان به موها حالت بخشید. اما این مایع سالهاست که مورد استفاده آرایشگران قرار گرفته است زیرا بدون چسبندگی بر روی موها، به موها میبخشد

برای این کار۲/۱ فنجان ماءالشعر را در آب فشانه بریزید (در داروخانه ها و فروشگاههای لوازم قبل از حالت دادن به موها بپاشید شما نگران بوی بد آن نباشید چون در هوا بخار می شود.

ماء الشعیر همچنین به موهایی که از فر شش ماهه بی حالت شده اند و یاموهایی که به طور  طبیعی فرفری هستند و بی حالت بر روی سر نشاط تازهای میبخشد. ماء الشعیر را همچنین  می توان روی موهای خشکی پاشید، و در همان زمان موها حالت داد

مانکن ها برای بوجود آوردن الکتریسته ساکن، بادکنک بزرگی را بر روی موهای آنها میکشند. این کار موجب می شود که مو حالتی طبیعی به خود بگیرد.

چگونه موهای آسیب دیدهٔ خود را درمان کنیم؟

 
  • اولین راه حل: ابتدا ۱ عدد موز رسیده را با چند قطره روغن بادام در مخلوط کن خوب له کنید. ماده به دست آمده، را بر روی تمامی سر ماساژ داده، و بگذارید به مدت ۱۵ دقیقه بر روی سر باقی بماند. سپس موها را با آب معدنی آبکشی کرده، و در نهایت آن را شامپو کرده و نرم کننده به بزنید.
  • دومین راه حل: ابتدا دو قاشق چایخوری روغن گنجد را با ۲/۱فنجان ماست مخلوط کرده، و آن را روی پوست سر و موها پخش کنید. سپس موها را به مدت ۲۰ دقیقه در کاغذ آلومینیوم بپیچید، تا کاملاً گرم شود. در نهایت موها را شامپو کرده و نرم کننده بزنید.

چگونه موهای نرم و سست خود را پر حجم نشان دهیم؟

ابتدا برای این کار اسپری مو را بر روی ریشه های موی خود بپاشید، و سپس موها را سشوار بکشید. شما میتوانید برس گردی که حداقل ۲ اینچ (۲/۵) قطر داشته باشد برای این کار انتخاب کنید. هنگام سشوار کشیدن، برس را در قسمت ریشه های مو بیش از نوک موها نگه دارید. در نهایت می توانید برای قسمت بالای سر خود، از بیگودیهای پلاستیکی هم استفاده کنید.

 توصیه: اگر موهای نرمی دارید از مواد آرایشی موبیش از اندازه استفاده نکنید. چون این کار باعث سنگین شدن موها، و در نتیجه کم پشت تر نشان دادن آنها می شود.

چگونه پرحجم بودن موهای خود را رفع کنیم؟

 از آرایشگر خود بخواهید که داخل موهای شما را کم کند، تا حجم آن کمتر شود.

پرپشت جلوه دادن موها با میوه گلابی

 ابتدا یک گلابی را زیر آب ولرم مالش دهید، تا نرم شود (شما میتوانید از کنسرو گلابی هم استفاده کنید که نیازی به نرم کردن نداشته باشد.) گلابی را پوست کنده، و هسته آن را جدا کنید. سپس آنها را در کاسه ای قرار داده، و با چنگال خرد کنید. در نهایت یک قاشق غذاخوری ژلاتین بدون عطر را به آن اضافه کنید. مواد به دست آمده را بر روی تمامی پوست سر وقتی که موهای خود را تازه شستهاید، ماساژ دهید. بگذارید این مواد ۱۵ دقیقه بر روی موهای شما باقی بماند. سپس تمامی سر را شامپو کنید. گلابی حاوی اسید تانیک است و به بافت و حجم موها ظاهری حیرت آور می دهد.

چگونه در هنگام خواب حجم موهای خود را زیاد کنیم؟

 موهای خود را شانه کرده، و به صورت دم اسبی بندید و با آن بخوابید. هنگام صبح، بعد ازباز کردن موها حجم آن زیادتر خواهد شد.

چگونه گره خوردگی موها را رفع کنیم؟

 هنگامی که موهای موج دار شما گره می خورد، سرم ضد فر(صاف کننده مو) که حاوی سیلیسیم است را بر روی همهٔ موهای خود بکشید. در ضمن هنگام سشوار کشیدن موها، از برس گرد استفاده کنید، و آن چنان موها را خشک کنید که صاف شوند.

با ریشه های موی ناهماهنگی با بقیه موهاچه کنیم؟

 اگر شما با این مشکل روبرو شدید، و زمان کافی هم برای رنگ کردن موهایتان ندارید، برای رفع این مسئله چند راه حل در پیش رو دارید.

۱) مواد شمعی به صورت مداد و یا اسپری برای مصرف تجاری

 این نوع مدادها در بیشتر فروشگاههای مواد آرایشی و تعدادی از داروخانه ها یافت می شود.

۲) استفاده از سایه چشم

 سایه های پودری رایج در رنگهای مختلف، به راحتی با رنگ موی شما هماهنگ می شوند. بعد از به کار بردن این سایه چشم، ریشه موها را ابتدا با شیر پاککن و یا کرم تمیز کرده، و سپس سر را شامپو کنید.

 ۳) استفاده از بیگودی

چند بیگودی را به دور موهایی که نزدیک به ریشهٔ موهاست بندید، تا سر شما از نظر ارتفاع بلندتر شود. و به اصطلاح موها پف کنند. این کار باعث میشود که موها از سمت پوست سر بالاتر رفته و ریشه های مو را بپوشانند.

۴)ضربدری کردن موها

با دم باریک شانه سر به صورت زیگزاک از جلوی فرق سر به عقب سر حرکت کرده، و بعد دم شانه را از موها بیرون بکشید. این کار موجب می شود که ریشه های نامرتب موی شما، پنهان شوند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد