قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی /  آناگالیس گیاهی دارای ساقه های کم دوام،  ظریف و شکننده/ قسمت دوم 
گیاه آناگالیس
گیاه آناگالیس

 آناگالیس گیاهی دارای ساقه های کم دوام،  ظریف و شکننده/ قسمت دوم 

معالجه کبره، خون مردگی و خشکی پوست

صدوپنجاه گرم گیاه خشکت آناگالیس را در یک لیتر الکل سفید بریزید و دوازده روز بگذارید بخیسد. بعد آن را صاف کنید و در یک بطری بریزید و در آن را محکم ببندید و هرروز جابی را که کبره بسته و یا خشک شده و یا خون زیر پوست آن مرده است، با آن بشویید و سپس پمادی را که شرحش در زیر می آید به آنجا بمالید و با پارچه نازکی (گاز) ببندید. پمادی که باید روی پوست بمالید باید از ترکیب زیر بدست آید:

۱- شیره گیاه تازه آناگالیس: سه گرم

۳-بیدلانولین Lanoline: پنج گرم

۳ -وازلین : پنجاه ودوگرم

معالجه امراض کبدی با آنا گالیس

جوشانده آناگانیس بترتیبی که طرز تهیه و میزان مصرف آن را در مورد معالجه آسم شرح دادیم، برای معالجه زردی ( یرقان) سیروز (تشمع کبدی) و سنگ کلیه مؤثر و مفید است.

معالجه اختلالات عصبی

پنجاه گرم گیاه خشک آنا گالیس در یک لیتر  اب که بک دقیقه بجوشد و پانرده دقیقه دم بکشد بکشد. برای درمان اختلالات عصبی موثر است و عصبانیت  یا هیستری را درمان می کند.

معالجه نورالژی

درد اعصاب که گاهی در صورت و سر احساس میشود و به آن نورالژی میگویند، با مصرف جوشانده آناگالیس درمان می شود. در این مورد باید انجام گرم گیاه خشکی آن گالیس را در یک لیتر آب سرد بریزید و روی آتش بگذارید تا بجوش آید و یک دقیقه بجوشد. بعد آن را پانزده دقیقه دم کنید و سپس  صاف کردہ با عسل شیرین سازید و هرروز چهار تا پنج فنجان از آن را بنوشید تاشفا یابید

معالجه زخم ها و جراحات

خیسبانده آناگالیس بترتیبی که طرز تهیه و مصرف آن را در مورد معالجه کبره و خشکی است و خونمردگی زیر پوست شرح دادیم، باید وقتی سرد است. به عنوان محلول شستشو بکار بریم ۰خیلی سریع زخمھا و جراحات را التیام می پخشد.

معالجه زگیل با آنا گالیس

یک بغل گیاه آنا گالیس را در ماشین های دستی و یا برقی آب سبزی گیری بریزید و شیره آن را استخراج کنید و سپس آن را روی زگیل بمالید بهبود ببخشد.

محل رویش آنا گالیس در ایران 

گیاه شناسان ایرانی محل رویش آناگالیس را در ایران در آذربایجان، سواحل دریای خزر در ایران، بلوچستان، منطقه البرز اطراف تهران، قزوین، بروجرد، تفرش، تراران، در ارتفاعات ۱۹۰۰ متری، اطراف کاشان، مغرب ایران، ایلام، راه مهران به د هلران، سرحدات شرقی ایران، هریرود و بسیاری نواحی دیگر دانسته اند. این گیاه را به عربی: عین الجمل، لین، زغالیله، میگویند.

آناگالیس گیاهی دارای ساقه های کم دوام،  ظریف و شکننده/ قسمت اول

 

مطلب پیشنهادی

ترمیم اپیزیوتومی

دانستنی هایی درمورد مراقبت و بهبود ترمیم اپیزیوتومی

دانستنی هایی درمورد مراقبت و بهبود ترمیم اپیزیوتومی     انجام اپیزیوتومی درست قبل از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *