آنچه آقایان باید درباره اختلالات آلت تناسلی مردان بدانند..!


آنچه آقایان باید درباره اختلالات آلت تناسلی مردان بدانند..!

آنچه آقایان باید درباره اختلالات آلت تناسلی مردان بدانند..!

علت التهاب آلت تناسلی

این عارضه التهاب پوست ختنه گاه و نوک آلت تناسلی است. این عارضه علل بسیاری دارد که عبارتند از: عفونت، تبخال دستگاه تناسلی، شانکروئید، کچلی کشاله ران و قارچ های تک سلولی گوناگون. علل دیگر عبارتند از: پوشیدن لباس زیر مرطوب، عدم توانایی در پاک کردن ترشحات پنیری شکل غدد چربی (Smegma) زیر پوست ختنه گاه، و واکنش حساسیتی نسبت به کاندوم یا کرم های پیشگیری از حاملگی.

درمان التهاب آلت تناسلی

اکثر موارد التهاب آلت تناسلی با کشف علت و برطرف کردن آن خودبخود برطرف می شود. رعایت بهداشت اهمیت دارد. اگر ختنه نشده اید هنگام رفتن به حمام یا زیردوش پوست ختنه گاه خود را به عقب بکشید و آن را با صابون و آب گرم برای پاک کردن ترشحات پنیری شکل غدد - چربی بشویید. اگر در به عقب کشیدن پوست ختنه گاه د چار مشکل هستید (تنگی سوراخ پوست ختنه گاه)، در مورد انجام ختنه با پزشک مشورت کنید. در صورت بروز قرمزی، تورم، درد، و چرک، فوراً برای درمان آنتی بیوتیکی به پزشک  مراجعه کنید برای جلوگیری از تحریک پوست به وسیله تعریق پودر تالک (طلق) طبی (مثل پودر دکتر آمون) روی کشاله ران خود بپاشید و در فصول گرم لباس زیر و شلوار گشاد بپوشید. لباس زیر خود را روزانه و بعد از ورزش عوض کنید.

التهاب پیشابراه

التهاب پیشابراه در مردان معمولاً در اثر یکی از بیماریهای مقاربتی ایجاد می شود. علائم اصلی عبارتند از: ترشح از آلت تناسلی، سوزش و تکرر ادرار. شایعترین علل آن التهاب غیراختصاصی پیشابراه  و سوزاک است  

نعوظ پایدار و دردناک

در این عارضه نعوظ پایدار و دردناک در غیاب تمایل یا تحریک جنسی به وجود می آید. علل آن متنوع است و شامل ایجاد لخته های خونی در لگن، تومورها، اختلالات عصبی، و واکنش به برخی از داروها، می شود. اغلب علت آن هرگز کشف نمی شود.

درمان نعوظ پایدار و دردناک

این عارضه جنبه فوریتی دارد. وقت را تلف نکنید، از کمپرس سرد استفاده کنید و با پزشک تماس بگیرید، یا بیدرنگ به مرکز اورژانس مراجعه کنید. عدم موفقیت در درمان فوری این عارضه ممکن است فوراً منجر به ناتوانی جنسی شود. درمان ممکن است مستلزم انجام بی حسی نخاعی، کاهش فشار از طریق جراحی، و مصرف داروهای کاهش دهنده فشار خون باشد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد