قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / آنچه باید درباره عرق سوزشدگی بدانیم..!
عرق سوزشدگی
عرق سوزشدگی

آنچه باید درباره عرق سوزشدگی بدانیم..!

آنچه باید درباره عرق سوزشدگی بدانیم..!

خارش از عرق سوزشدگی

در اثر انسداد مجاری غدد عرق در پوست، ضایعات خارش داری پدید می آیند که نمای التهاب به خود می گیرند. در طی این عارضه، راش های قرمزرنگ و یا تاول های پوستی پر از مایع روی پوست ظاهر می شوند که در برخی قسمت های بدن بیشتر هستند، مانند چین آرنج، کشاله ران، قسمت بالای قفسه سینه و یا گردن.

اگر خارش به علت عرق سوزو یا حساسیت و آلرژی های پوستی باشد، کافور، سفیدآب قلع و شکر را با آبلیمو مخلوط کنید و روزی یک یا سه مرتبه بمالید.

هر شب وازلین بوریکه را بر آن بمالید.

مردار سنگ، سفیدآب قلع، گوگرد زرد، اسید بوریک و اکسید دوزنگ از هر کدام ۵ گرم را نرم بسایید و با ۵۰ گرم روغن وازلین استریل و یا روغن کنجد مخلوط کنید و شبها بمالید و صبح با آب جوشانده میوه کاج بشویید.

خارش پوست قرمز

اگر پوست بدن گاهی دچار خارش شده و قرمز رنگ می شود، باید ضمن پرهیز از شستشو بدن با انواع صابون، شامپو و موادهای شوینده  دیگر، و نیز پرهیز از پوشیدن لباس های پشمی و نایلونی و ماندن در مکان های بسیار گرم، باید نعنای تازه یا برگهای تازه کاهو را بکوبید و بر آن ضماد کنید.

پنجاه گرم برگ گردو را در یک لیتر آب بجوشانید

خارش افراد مسن

اگر در سن کهن سالی پوست بدن دچار خارش شده است که علتی جز سن زیاد ندارد، ضمن پرهیز از خوردن: نمک، انواع فلفل، زنجبیل، ادویه جات، سرکه، ماهی، بادمجان، خرما، خربزه و انگور، باید گل و برگ و ساقه  بنفشه را ۲۰ تا ۳۰ گرم در نیم لیتر آب سرد به مدت ۲ ساعت خیس کنید، بعد در همان آب بجوشانید، سپس درب آن را بگذارید تا دم بکشد و آب صاف کرده اش را ۴ قسمت  کنید و در طول روز چهار مرتبه بنوشید و تا نتیجه کامل این کار را ادامه دهید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *