قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / آنچه باید درمورد فشار خون بدانید!
فشار خون
فشار خون

آنچه باید درمورد فشار خون بدانید!

آنچه باید درمورد فشار خون بدانید!

فشار خون

فشارخون از این ناشی می شود که بعضی از شریان ها که از قلب می گذرند یا یکی از آنها را جرم می گیرد. جرمی که درون لوله شریان را می گیرد شبیه به جرمی است که در سماوروکتری بر اثر جوشش آب وته نشین شدن املاح و مواد داخل آن به وجود می آید که به بدنه کتری یاسماور سفت و سخت می چسبد، این جرم در درون شریان قلب سرخرنگ می باشد، اما سفت است و چون لوله شریان را تنگ می کند به ناچار خون باید با فشار قوی تر از شریان بگذرد و درنتیجه بر روی قلب که تلمبه ای برای عبور دادن خون از بدن است فشار می آید، وقتی بدن ما مبتلا به این عوارض شد عمل کلیه هم دچار اختلالات شدید می شود و در دور و تسلسل  به وجود می آورد.بدین ترتیب که عمل نامنظم کلیه، فشار خون را زیاد می کند. و فشار خون نیز عمل نامرتب کلیه را بیشتر می نماید. این دور و تسلسل اگر قطع نشود و بیمار درصدد علاج برنیاید ممکن است قطع نظر از خطر سکته که با فشارخون قرین است کلیه هم به تدریج از کار بیفتد. توضیح این اثری که در کلیه و شریان به وجود می آید اسان است، زیرا اولاً به مناسبت تنگ شدن شریان وفشار خون، بین فشار خارجی فشار داخلی، کلیه از  بین می رود و از خارج فشار بیشتری بر کلیه واردمی شود، ثانیاً همان طور که در طول لوله شریان رسوب به وجود می آید، به واسطه  موادی که در خون است، آن مواد نیز باعث تنگ شدن شریان و فشارخون می شوند. صافی های کلیه هم به اصطلاح کور شده و جلوی سوراخ های آن را رسوب می گیرد و نمی گذارد صافی ها درست وظیفه خود را انجام دهند، درنتیجه خون در کلیه خوب تصفیه نمی شود و اوره خون درست از خون جدا نمی گردد، خون با مقدار زیادی اوره به رگها بازگشته و به نوبه خود مزید بر علت در جهت ازدیاد تنگ شدن مجرای شریان ودرنتیجه فشارخون می شود. فشار خون خود نیز یکی از امراض است که به قلب آسیب زیادی می رساند و اینجاست که ناراحتی را برای انسان فراهم می کند، لذا برای درمان فشار خون که مرضی موذی بوده و هر روز به نوعی مزاحمت ایجاد میکند باید به مدت ۴۰ روز، روزی ۱۰ گرم گل تاج خروس را شب در مقداری آبگرم بخیسانید و صبح در پارچه تمیز ریخته و با فشار آب آن را صاف کنید وقبل از صبحانه بنوشید.

درمان گیاهی فشارخون

 • برگ درخت زیتون را دم کنید، بعد مقداری شکرقرمز یا شکر مازندران در آب آن حل کرده و بنوشید.
 •  شنبلیله  خشک را هنگام پختن نان روی نان بپاشید و بخورید و یا با شنبلیله سوپ یا آش بپزید
 •  صد گرم ریشه  خشک سنبل الطیب را در یک لیتر آب گرم بریزید تا ۱۲ ساعت بماند، بعد صاف کرده و قبل از هر سه غذای روزانه، هربار یک فنجان بنوشید
 •  بیست وچهار روز، روزی ۱ مثقال برگ شنبلیله را صبح ناشتادم کنید و آب آن را بنوشید.
 •  ده روز عصرها ۱ مثقال تخم خیار را خرد کرده، دم کنید و آب آن را بدون شیرینی بنوشید. یا  مغز خیارهای بزرگ را بتراشید و بخورید و یا تخم خیار را بکوبید و در یک لیوان آب جوشیده  سرد شده، آن را شیره کش کنید و بدون شیرینی بنوشید. و یا روزی ۳ عدد خیار تازه را بدون نمک به نوبت بخورید (صبح، ظهر و شب و هر بار ۱ عدد)
 •  پنجاه گرم سرخ و لیک را در یک لیتر آب جوش دم کنید و آبش را بنوشید
 •  تخم کاهو، تخم گشنیز، تخم کاسنی و تخم خرفه را به میزان مساوی نرم کنید و هر روز صبح ناشتا
 •  روزی سه بار و هر مرتبه ۱ مثقال تخم شنبلیلهیک قاشق مرباخوری از آن بخورید.
 •  یکصد و پنجاه گرم توت فرنگی را در نیم لیتر شیر و کمی شکر مخلوط کنید و بخورید.
 • در غذاهای روزانه به جای نمک، ترخون بریزید (هم طعم نمک را احساس می کنید و هم از اثر شفابخش آن نتیجه می گیرید).
 • • لیمو، کاکنج و پرسیاوشان از هر کدام ۵ گرم، گل بنفشه ۱۰ گرم، قرقات ۲۰ گرم، عناب نیمکوب شده و زرشک از هر کدام ۱۰۰ گرم و آلوچه براقانی ۲۵۰ گرم، همه را مخلوط کرده و بیست قسمت کنید و هر قسمت را شب در یک ونیم لیوان آب جوش بخیسانید و صبح در همان آب بجوشانید، بعد آب آن را صاف کرده و بنوشید. تفاله های آن را نیز مجدداً خیسانده و عصر همان روز باز بجوشانید و آبش را مصرف کنید.

پرهیز کنید از: نمک، غذاهای ادویه دار، غذاهای سرخ کرده، آجیل های شور، سبزی های خشک، اسفناج، بادمجان، ترشک، قارچ، فلفل قرمز، جوانه گندم، گوشت قرمز، دل و قلوه، خاویار، خرما، پیاز، سرکه، ماهی شور، کنسرو، خامه تازه، کره  شور، چربی جات، دنبه، پی، مغز، پنیر، تخم مرغ، الکل، قهوه، چای، بیسکویت، زیتون شور، گیاه دنبلان، شیرینی جات قنادی و همچنین ناراحتی، عصبانیت، جماع، بی خوابی شب و فکر زیاد.

خوردنیهای مفید: ویتامین A، زردآلو، آب عناب، آب زرشک، آبلیمو، گیلاس، تمشک، گلابی، گرمک، چغندر، انگور زرد و رسیده، آب انار، آب آلو، مغز خیار، آب هویج، آب کاسنی، آب گشنیز، عرق گشنیز، انگور فرنگی، آب پرتقال، زردک، آب سیب درختی، تمرهندی، کنگره آب دمکرده نعناع، قلقاس،(سیب زمینی ترشی)، موسیر، سیر، پیاز، آب هندوانه،شنبلیله، شاهی، جعفری، والک، سبزیجات خام تازه،گل سرخ پاک کرده، آب جوشانده کاکل ذرت، نخود، نخود فرنگی، ذغال اخته، تخم کاسنی، تخم کاهو، تخم گشنیز، آب رقیق شاه تره، مامیران، آب جوشانده باکس گیلاس، گرد شکوفه  خرمای نر، آب جوشانده ریشه  با با آدم، آب ماست، برنج، سکنجبین، ماست تازه، دوغ، آبدوغ خیار، آش تمر وآش آلو، در ضمن هوای دریاچه هم مفید است.

 

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *