قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / آنچه درمورد عقرب زدگی باید بدانیم!!
عقرب زدگی
عقرب زدگی

آنچه درمورد عقرب زدگی باید بدانیم!!

آنچه درمورد عقرب زدگی باید بدانیم!!

عقرب زدگی

عقرب نیشش در سر دم اوست و انتهای آن، که همان بند آخر است و آن متصل به دو کیسه یا غده زهر در (بند) یا حلقه  آخرین جای دارد.با عقرب بر چند قسم است: عقرب جراره، عقربسبز، عقرب سیاه، عقرب قهوه ای، عقرب سفید و غیره که زهر برخی از انواع آنها کشنده و مهلک است. شخص عقرب گزیده در تمام بدن خود درد سخت و سوزش احساس میکند.

درمان عقرب زدگی

پارچه ای را در آب نمک یا سرکه یا الکل طبی و یا ادکلن (هرکدام که زودتر حاضر و آماده باشد) آغشته کنید تا پارچه خیس شود و بر محلی که نیش عقرب فرو رفته بیاندازید، درد ساکت می شود(این عمل را باید چند بار تکرار کنید).

• هسته  تمر هندی را از وسط دو نیم کرده و روی داخلی آن را که به هم چسبیده بود با آب دهان تر کرده و به موضع عقربزدگی بچسبانید، آنقدر بر محل عقربزدگی میچسبند تازهر از بدن به هسته منتقل شود و خود هسته از موضع جدا می شود.

• سنگهای عباس آباد راه خراسان که سیاه و نرم است و از آن هانی سیگار و تسبیح ودکمه وغیرہ را به موضع عقربزدگی بچسبانید، زهر را میکشد.

  •  به شخص عقرب زده مقدار ۱ کیلو شیر گاو بخورانید و اگر درد شدت داشت، مقداری شیر در ظرف بزرگتری ریخته و موضع عقرب زدگی را در شیر فرو برید و اگر رنگ شیر زرد شد، زهر را به خود جذب کرده است،پس ان شیر زرد شده را در فاضلاب بریزید زیرا مسمومشده و قابل هیچ نوع استفاده ای نمیباشد.
  •  پنبه را به آمونیاک آغشته کرده و بر روی موضع بگذارید.
  • جرم دخانیات، سیگار و یا چپق (هر کدام باشد) یا سوخته ی شیرهای خشخاش به قدردو، سه نخود را بر روی دهانه  نیش عقرب که به بدن فرو رفته بگذارید، بعد با محلول پرمنگنات موضع عقربزدگی را ماساژ دھید
  • غوره تازه را بکوبید و باسفل و هسته  آن روی موضع درد بگذارید.
  •  سرکه را با الکل و آمونیاک مخلوط کرده و به پنبه آغشته و کمپرس کنید.
  •  همان عقرب که بدن را گزیده است اگر به دست آرید، بکوبید و خمیر بدن آن عقرب را روی موضع درد بگذارید، ساکت می شود.

خارج کردن زهر عقرب

برای بیرون کشیدن زهر عقرب از محل گزیده شده باید فورا مقداری شیر را در ظرفی بریزید و پس از فشار دادن، جای نیش را در آن شیر گذاشته و نگهدارید، کمی شیر زرد رنگ خواهد شد و آن علامت این است که زهر خارج شده است.

  •  ترب را ریز رنده کرده و روی آن ضماد کنید.

درد عقرب زدگی

برای تسکین درد و سوزش از گزیدگی عقرب باید پارچه یا پنبه ای را در آب نمک یا سرکه یا الکل طبی و یا ادکلن آغشته کرده و روی آن بگذارید و چند مرتبه این کار را تکرار کنید تا درد ساکت شود.

برگ یا ریشه  کاسنی را با روغن زیتون برمحل گزیدگی ضماد کنید: ضمناً اگر آب  برگ بید رابگیرید و ۵ تا ۱۰ مثقالی از آن را بنوشید در مورد تسکیندرد و سوزش مؤثر است.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *