قالب وردپرس درنا توس
آکنه عمقی
آکنه عمقی

آکنه عمقی چیست؟؟

آکنه عمقی چیست ؟؟

در آکنه عمقی یا کیستی باید روش های جدیتری برای جلوگیری از باقی ماندن اثر ضایعات اتخاذ شود. داروهای موضعی معمولا مؤثر نیستند. روش هایی که متخصصان بیماریهای پوست به کار میبرند عبارتند از:

استعمال فراورده های خشک کننده گوگرددار (مثل وله ماسک) اغلب در درمان جوشهای چرکی، آبسه ها، و کیست های ناشی از آکنه های با شدت التهابی بیشتر، مؤثرند.

آنتی بیوتیک های خوراکی و موضعی شامل تتراسیکلین، مینوسیکلین، یا اریترومایسین. تتراسیکلین می تواند تأثیر برخی از انواع قرص های پیشگیری از حاملگی را کاهش دهد، و به علت تأثیرات احتمالی روی جنین نباید هنگام حاملگی تجویز شود.

ایزو ترتینوین خوراکی (آکوتان) در بیمارانی که پاسخ خوبی به آنتی بیوتیکها نمی دهند مؤثر است. این دارو به علت عوارض جانبی زیاد باید تنها توسط پزشکانی که در استفاده از آن تجربه دارند به کار برده شود. این عوارض عبارتند از:

۱. خشکی پوست و لایه های مخاطی در ۹۰ درصد بیماران. علائم آن عبارتند از: خشکی و تحریک در ناحیه مقعدی تناسلی، خارش، پوسته پوسته شدن، حساسیت به آفتاب، و بروز اشکال در به کار بردن عدسی های تماسی،

۲. درد مفصلی در ۱۵ درصد بیماران.

۳. بالا رفتن میزان کلسترول و تری گلیسیرید خون.

۴. احتمال بسیار زیاد بروز نقایص جنینی در صورت مصرف هنگام حاملگی تشخیص داده نشده. استفاده از آکوتان هنگام حاملگی یک علت احتمالی سقط است. قبل از شروع مصرف این دارو در زنانی که در سنین باروری هستند، باید آزمایش حاملگی انجام شود.

برش و تخلیه ضایعات عمقی منفرد اغلب از باقی ماندن اثر این عارضه جلوگیری می کند.

در صورت باقی ماندن اثر ضایعه، گاهی سایش پوستی از طریق جراحی روش ترمیمی مفیدی است.

استروژنها برای برخی از زنان که به سایر درمانها جواب نمی دهند، تجویز می شود. با وجود این درمان با استروژن عوارض جانبی شدیدی دارد و اکثر متخصصان پوست از مداخله در کل بدن به خاطر صورت اکراه دارند.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *