آگاهی از خرافه ها در مورد ام اس  و پرهیز از آنها


آگاهی از خرافه ها در مورد ام اس  و پرهیز از آنها

آگاهی از خرافه ها در مورد ام اس  و پرهیز از آنها

 

 احتمالا مطالبی که قبلا در مورد ام اسی شنیدهاید، مطالب چندان خوشایندی نیست. در حقیقت، موضوعاتی که شنیدهاید ممکن است فقط در حول و حوش ویلچر، مراکز نگهداری یا حتی مرگومیر باشد که تصویز زیبایی نیست. مردم تمایل دارند بیشتر در مورد موضوعات بدوناگوار بشنوند زیرا موضوعات خوشایند زیاد به چشم نمیآید.

وقتی مبتلایان به ام اس مشغول گذران زندگیشان هستند، دیگران شاید حتی متوجه نباشند که این افراد ام اسی دارند. بنابراین شما ممکن است نظرات اشتباهی درباره ی موارد خاصی کسب کرده باشید که ام اس چه هست یا چه نیست و چه کار می کند

- یا چه کار نمی کند. این فصل بعضی از این خرافهها را روشن کرده و برطرف میسازد.

شاید شنیده باشید فردی در اثر ام اسی فوت کرده است. واقعیت این است که اکثر مبتلایان به ام اس در اثر سرطان، بیماری قلبی، یا سکته ی مغزی میمیرند - درست مثل همه ی آدمها. اگر بخواهیم به صورت آماری صحبت کنیم، طول عمر افراد مبتلا به ام اس خیلی نزدیک به افراد عادی است. اما البته بعضی از شرایط هست که می تواند طول عمر یک فرد را کوتاه کند و آن هم شامل موارد خیلی نادری از ام اس سریعا پیشرونده است که منجر به مرگ زودهنگام میگردد.

گاهی عوارض شدید ناشی از ام اس، به عنوان مثال عفونتهای شدیدی که به درمان پاسخ نمی دهد نیز ممکن است مرگبار باشد. افسردگی شدیدی که درمان نشود نیز گاهی ممکن است به خودکشی بینجامد. بنابراین، در صورت بروز هرگونه تغییر بارزی در خلقیات تان،حتماً موضوع را به پزشک خود اطلاع دهید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد