آگاهی نسبت به انواع بی حسی در سزارین 


آگاهی نسبت به انواع بی حسی در سزارین 

آگاهی نسبت به انواع بی حسی در سزارین 

 

شایع ترین شکل بی حسی که در زایمان های سزارین استفاده می شود، اپیدورال و نخاعی است .  هر دو نوع این بی حسی، از اواسط سینه تا انگشتان پای شما را بی حس می کند، ولی امکان هوشیاری باقی می ماند تا تولد فرزند خود را تجربه کنید.

ممکن است در حین عمل نوعی احساس کندن و کشیده شدن داشته باشید، ولی هیچ دردی احساس نمی کنید. گاهی متخصص بیهوشی قبل از برداشتن سوند نوعی آرام بخش داخل سوند اپیدورال یا نخاعی تزریق می کند تا درد بعد از عمل را به حداقل برساند یا از آن جلوگیری کند.

در صورت فوریت برای خروج بچه و نداشتن وقت برای انجام اپیدورال یا بی حسی نخاعی، ممکن است بیهوشی عمومی لازم باشد. در آن صورت، در طول سزارین به خواب می روید و کلا در سراسر روش کار بیهوشید. بیهوشی عمومی همچنین ممکن است به دلیل مشکلات دوران بارداری که انجام اپیدورال یا بی حسی نخاعی عاقلانه نباشد، ضرورت یابد.

دلایلی برای زایمان سزارین دلایلی که ممکن است دکتر شما اقدام به زایمان سزارین بکند، متعدد است (بعد) در این بخش به فهرست نگاه کنید)، ولی همگی آنها برای به دنیا آوردن نوزاد به مطمئن ترین و سالم ترین روش ممکن، همچنین با در نظر گرفتن سلامت مادر است . زایمان س زارین می تواند پیش از درد برنامه ریزی شده باشد (اختیاری) غیربرنامه ریزی شده در طول درد باشد (زمانی که دکتر تشخیص بدهد زایمان طبیعی برای بچه خطر دارد) یا به عنوان یک موقعیت اضطراری انجام شود (در صورتی که سلامت مادر یا بچه در معرض خطر فوری باشد).

عمران نی این در صورتی که پزشکتان احساس کند به زایمان سزارین نیاز دارید، علت نیاز به آن را به شما توضیح خواهد داد. اگر زایمان سزارین شما اختیاری باشد یا به خاطر عدم پیشرفت درد به طور عادی انجام شود، شما و همسرتان وقت برای پرسیدن سؤالهای خود دارید. در مواردی که بچه در وضعیت ته باشد، شما و پزشکتان ممکن است با یکدیگر دلایل موافق یا مخالف را با سزارین اختیاری یا زایمان طبیعی در وضعیت ته در نظر بگیرید

هر دو روش خطراتی به همراه دارد، و پزشک اغلب از شما می پرسد کدام یک از خطرات برایتان بیشتر قابل قبول است. در صورتی که تصمیم برای انجام زایمان سزارین در آخرین لحظه فوریت یابد، ممکن است گفتگو بین شما و دکترتان، در حالی که به اتاق عمل برده می شوید، به سرعت اتفاق بیفتد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد