آگاهی نسبت به درد بعد از سزارین


آگاهی نسبت به درد بعد از سزارین

آگاهی نسبت به درد بعد از سزارین

 

شاید در محل برش پوست شکم، دردی سوزش مانند احساس کنید. این درد هنگامی که از تخت بلند می شوید یا وضعیت خود را تغییر می دهید، شدیدتر می شود. سرانجام، سوزش به نوعی احساس گزگز کاهش می یابد و ظرف یک یا دو هفته بعد از جراحی بهبود می یابد. همچنین ممکن است از انقباضات رحمی بعد از زایمان، احساس درد کنید - درست مانند خانم هایی که زایمان طبیعی انجام میدهند.

دکتر شما به احتمال زیاد چند ساعت بعد از جراحی، برای تحریک انقباضات و به حداقل رساندن خونریزی، به شما اکسی توسین (پیتوسین) تزریق می کند. درد ناشی از انقباضات در روز دوم کاهش می یابد، گرچه ممکن است هنگام شیردهی عود کند، زیرا شیر دادن می تواند موجب بروز انقباضات بیشتری شود.

شاید در بافت های عمیق زیر پوست خود احساس درد کنید. سزارین تنها یک برش از سطح شکم خانم ها نیست . پزشک برای دستیابی به رحم باید چندین لایهی بافت را برش بدهد. سپس هر لایه باید ترمیم شود. هریک از برش های ترمیم شده می تواند ایجاد درد کند، که به همین دلیل ممکن است در عمق شکم خود بعد از سزارین احساس درد داشته باشید. معمولا یک تا دو هفته طول می کشد درد از بین برود. بسیاری از خانم ها به ما می گویند در یک سمت نسبت به سمت دیگر، درد بیشتری دارند، احتمالا به دلیل اینکه در یک سمت بخیه ها کمی محکم تر دوخته شده است. به هر دلیلی که باشد، دردهای متغیر بسیار شایع است و جایی برای نگرانی نیست.

بسیاری از خانم ها می گویند در نهایت بدترین درد، درد ناشی از گاز است. بعد از زایمان سزارین مقدار زیادی گاز در روده ها جمع می شود، که بخشی از آن به خاطر دستکاری شدن روده ها در طول جراحی و بخشی نیز در نتیجه ی داروهاست - داروهای بی حسی ای که در طول جراحی استفاده می شود و مسکن هایی که بعد از آن داده می شود.

دردهای ناشی از نفخ اساسا در روز دوم یا سوم بعد از زایمان ش روع می شود و هنگامی که گاز را دفع می کنید، بهبود می یابد. تا جایی که می توانید بلند شده و راه بروید، زیرا با این کار حرکت مجرای معدی – رودهای مجددا شروع می شود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد