آگاهی نسبت به ریزش مو بعد از زایمان


آگاهی نسبت به ریزش مو بعد از زایمان

آگاهی نسبت به ریزش مو بعد از زایمان

 

کنار آمدن با پر شدن سینه ها سینه های یک خانم به طور کلی سه تا پنج روز بعد از به دنیا آمدن نوزاد، از شیر پر می شود. شاید از میزان بزرگی سینه های خود متحیر شوید! اگر خودتان شیر میدهید، نوزادتان با مکیدن سینه این مشکل را برای شما کاهش می دهد و یاد می گیرد چگونه شیر بیشتری بخورد، و یک الگوی غذایی را تثبیت می کند.

در صورتی که خودتان شیر ندهید، متوجه می شوید سینه هایتان برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت پر می ماند که می تواند کاملا دردناک باشد)، و سپس احساس بهتری پیدا می کنید. پوشیدن سوتین های سفت می تواند این فرایند را کمی راحت تر کند.

کیسه های یخ یا بسته های نخودسبز یخ زده بر روی سینه های خود بگذارید و دوش آب سرد بگیرید تا به «خشک شدن شیر کمک کند. دمای سرد موجب منقبض شدن رگهای خونی در س ینه ها، و کاهش تولید شیر می شود، در حالی که گرما باعث باز شدن رگهای خونی و تقویت تولید شیر می شود. (دکترها دیگر دارویی برای کمک به خشک شدن شیر خانمها تجویز نمی کنند، زیرا دارویی که زمانی از آن استفاده می شد، با برخی عوارض شدید مرتبط بوده است.)

یکی از جنبه های عجیب تر بعد از زایمان که به حالت عادی برمی گردد، ریزش موست. اکثر خانم ها چند هفته یا چند ماه بعد از زایمان، متوجه می شوند موی سرشان به شدت می ریزد. این یکی از تأثیراتی است که استروژن در طول دوران بارداری بر روی بدن شما داشته است. این مشکل شایع زیاد باقی نمی ماند. معمولا موهایتان تا نه ماه بعد از زایمان، به حالت عادی برمی گردد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد