آگاهی نسبت به عملکرد روده بعد از زایمان


آگاهی نسبت به عملکرد روده بعد از زایمان

آگاهی نسبت به عملکرد روده بعد از زایمان

 

بسیاری از خانم ها متوجه میشوند تا چند روز بعد از زایمان اجابت مزاج صورت نمی گیرد. این فقدان در عملکرد روده ممکن است به این خاطر باشد که چیز زیادی نخورده اید، یا به دلیل انجام اپیدورال یا سایر مسکن ها باشد که گاهی حرکت روده ها را کند می کند.

چند روزی طول می کشد بدن شما به حالت عادی برگردد. بسیاری از خانم ها به دلیل آنکه نمی خواهند بخیههای ترمیم اپیزیوتومی آنها پاره شود، از اجابت مزاج واهمه دارند، بنابراین در نهایت از اجابت مزاج خودداری می کنند.. ولی خودداری از اجابت مزاج فکر درستی نیست.

هیچ دلیلی برای ترس از پارگی بخیه ها وجود ندارد. اپیزیوتومی شما با بخیههای محکم در چند لایه ترمیم شده است. پاره شدن بخیه ها بسیار مشکل است، مخصوصا با اجابت مزاج در اینجا روشهایی برای راحت تر شدن اجابت مزاج آورده شده است:

تا آنجا که می توانید در بخش بعد از زایمان راه بروید، راه رفتن جریان خون را در روده ها بهبود می بخشد و می تواند در از بین بردن آثار باقیمانده از اپیدورال کمک کند. ، سعی کنید از ملین هایی مانند کولیس مصرف کنید.

سعی کنید زیاد به این مسئله فکر نکنید. کارها به موقع انجام میشود.

در صورتی که بواسیر یا پارگی ای دارید که به پشت موضع مقعد میرسد  اجابت مزاج ممکن است دردناک باشد. می توانید با استفاده از کرم بی حسی موضعی و با مصرف ملین این ناراحتی را کاهش دهید. همچنین، ممکن است کمی قبل از زمانی که انتظار اجابت مزاج می رود، مایل به مصرف یک مسکن باشید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد