قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماریها با سرد نوشها و دمنوشهای گیاهی / آیاتخلیه کیسه صفرا عوارض دارد؟
آیاتخلیه کیسه صفرا عوارض دارد؟
آیاتخلیه کیسه صفرا عوارض دارد؟

آیاتخلیه کیسه صفرا عوارض دارد؟

آیاتخلیه  کیسه  صفرا عوارض دارد؟

تخلیه کردن کیسه  صفرا:

اگر میل دارید کیسه  صفرا تخلیه شود از این خوراکی ها بیشتر استفاده کنید، مانند: آب پرتقال، آب انار ترش، آب زرشک، آبغوره، آش آبغوره، آب شاه توت، ماست، دوغ، چهار ترشی و آب دمکرده  قاریقون.

خارج کردن رسوبات کیسه  صفرا: برای خارج کردن رسوبات از داخلی کیسه صفرا هر روز صبح ناشتا یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون را با آب پرتقال یا آبلیمو مخلوط کنید و بخورید.

خالی کردن عفونت کیسه  صفرا: گاهی ممکن است به اندازه عفونت داخلی کیسه صفرا زیاد شود که دهانه کیسه را بگیرد و مانع کار و عمل آن شود. در این هنگام باید از خوردن انواع چربی، دنبه، گوشت های قرمز، شیر و میوه  هسته دار پرهیز کنید، در عوضی از خوراکی هایی که در خارج کردن عفونت کیسه ی صفرا نقش دارند بیشتر استفاده کنید، مانند: انگور سبزرنگی که هنوز شیرین نشده باشند، غذاه  آبکی ساده، گوشت جوجه خروسی پخته شده، ماءالشعیر، خرفه تازه، کاهو، آب کاسنی تازه، آب جوشاندهی کاسنی، عرق کاسنی، عرق بید، ترنجبین، شیرخشت، عناب، زغال اخته، آلبالو، زرشک سیاه. ضمناً گریه، غم و غصه، ناراحتی، عصبانیت، فکر زیاد، بدبینی، نامید، دلهره و اضطراب در این مورد بسیار مضر است و باید از آن ها اجتناب کرد.

طرز تخلیه عفونت کیسه  صفرا سه قسم است:

  • قسم اول: به وسیله جراحی
  • قسم دوم: بیمار را به طرف راست می خوابانند وبه وسیله ی لوله ایی که یک سر آن ابتدای کیسه صفرا و سر دیگر آن را بیرون از دهان قرار می دهند؛ عفونت های کیسه صفرا را تخلیه می کنند.
  • قسم سوم: می توان با مصرف خوراکی ها و پرهیز از مضرات (که قبلا ذکر شده) به نتیجه رسید.

مطلب پیشنهادی

انواع شربت انار

انواع شربت در طب سنتی

انواع شربت در طب سنتی شربت نعناع و انار علاج معده های ضعیف وکم اشتهایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *