قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / آیامیتوان با زن باردار مقاربت کرد؟
آیامیتوان با زن باردار مقاربت کرد؟
آیامیتوان با زن باردار مقاربت کرد؟

آیامیتوان با زن باردار مقاربت کرد؟

آیامیتوان با  زن باردار مقاربت کرد؟

مقاربت زن باردار

مقاربت در اشخاص سالم در زمان حمل تا مدتی ضرری ندارد ولی ممکن است در نتیجه فشار وصدمه به شکم باعث ناراحتی زن و یا جنین داخل رحم شود و منجر به سقط یا زایمان قبل از موقع شود. روی هم رفته با وجودی که عقاید در این قسمت مختلف است، از ماه هفتم به بعد این عمل ممنوع میباشد. زنانی دیده شده اند که چند ساعت قبل از زایمان نیز مقاربت کرده اند. از این رو باید متذکر شد که این امر تولید عفونت و تب های شدید می کند. مقاربت باید موقع حاملگی با تکنیک مخصوصی انجام شود.

در ضمن باید دانست برخی از زنان از رابطه جنسی در طول مدت حاملگی به خصوص در ماه های آخر متنفر می باشند که باید مورد توجه شوهران قرار گیرد. در دوران حاملگی بدن فرد دچار تغییرات فیزیکی و درونی می شود. این تغییرات می تواند در برخی خانمها منجر به افزایش میل جنسی شود، در حالی که در برخی دیگر می تواند منجر به کاهش میل جنسی گردد. به ویژه در اوایل بارداری که خستگی صبحگاهی و حالت تهوع وجود دارد، کاهش میل جنسی بعید نیست.

به لحاظ تا ایجاد شده گاه زوجین مجبورند تا تکنیک و نحوه انجام مقاربت را تغییر دهند. شکل انتخابی باید به نوعی باشد که بر شکم زن باردار فشاری وارد نیاید. اغلب به حالتهای کناری وضعیت های راحت تری هستند. عوامل مؤثر بر فعالیت جنسی در طول حاملگی عبارتند از: الگوهای جنسی پیش از بارداری شامل تعداد و دفعات نزدیکی، رضایت جنسی، معنی و مفهوم مسایل جنسی از نظر زن و شوهر، وضعیت عمومی زن در دوران بارداری، مشکلات و عوارض دوره بارداری، ترس از صدمه به جنین و از دست دادن حاملگی در اثر برقراری رابطه جنسی و نحوه پاسخ دهی به تغییرات بدنی در حین حاملگی.

اکثر مطالعات علمی نشان دهنده تغیرات میل  جنسی زنان در دوره حاملگی است. در بارداری طبیعی تا وقتی که زن از نظر پزشکی سالم است هیچ دلیل خاصی برای محدود کردن فعالیت جنسی وجود ندارد. نزدیکی و ارگاسم در حاملگی غالباً بی خطر است. البته از آنجا که فعالیت جنسی میتواند موجب ایجاد انقباضات رحمی و تغییر جریان خون شود، بعضی از پزشکان پیشنهاد می کنند که از هیجان های جنسی و ارگاسم پرهیز گردد. اگرچه سقط خودبه خودی به صورت معمول در اثر فعالیت جنسی و نزدیکی رخ نمی دهد، ولی می تواند دلیلی برای محدودیت فعالیت جنسی باشد.

انقباض رحم و خونریزی در حین بارداری نشانه خطر محسوب می شود، به طور کلی شرایطی که انجام فعالیت جنسی در بارداری را محدود میکنند عبارتند از:

سابقه سقط –

سابقه زایمان زودرس –

انقباض رحم و خونریزی از رحم –

سابقه زایمان های زیاد –

نارسایی گردن رحم –

سابقه فشار خون افزایش یافته در اثر حاملگی –

دیابت –

پارگی زودرس پرده های دور جنین.

مطلب پیشنهادی

مصرف کوکائین یا کوکائین کراک در زنان

    استفاده از داروهای روان گردان / موادغیرقانونی مطالعات متعددی اثرات استفاده از مواد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *