قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / آیا استرس بیماری کرون را تشدید می کند؟
استرس و بیماری کرون
استرس و بیماری کرون

آیا استرس بیماری کرون را تشدید می کند؟

آیا استرس بیماری کرون را تشدید می کند؟

استرس و بیماری کرون:

در بعضی از بیماران، دوره های طولانی فروکش نمودنبیماری کرون دیده می شود که ممکن است گاهی سالها طول بکشد ولی معمولا بیماریبعد از مدتی عود می کند.14318_617

رژیم غدایی خاصی برای پیشگیری یا درمان بیماری کرون شناخته نشدهاست ولی بیماران باید از خوردن غذاهایی که علایم بیماری آنها را تشدیدمی کنند پرهیز نمایند.

شواهدی مبنی بر ایجاد بیماری کرون در اثر استرس وجود ندارد ولی بعضی از بیماران اظهار می دارند که استرس موجب برانگیخته شدن یا تشدید علایم بیماری آنها می شود.

آیا بیماری کرون بر حاملگی تأثیر می گذارد:

معمولا بارداری و زایمان در زنان مبتلا به کرون دچار اختلال نمی شود. با این حال، زنان باید قبل از حامله شدن، ابتلای خود به بیماری کرون را به پزشک اطلاع دهند. اکثر نوزادان مادران مبتلا به کرون دچار عوارض این بیماری نمی شوند ولی در نوزادان مبتلا، گاهی علایم بیماری شدیدتر از بزرگسالان است و موجب کاهش رشد و تأخیر تکامل جنسی بعضی از آنان می شود.

کرون یکی از بیماری‌های گوارشی است که می‌تواند سراسر دستگاه گوارش را درگیر کند و با افزایش استرس بیشتر می‌شود.
این بیماری تمام قسمت‌ها از جمله دهان تا مقعد را دربرمی‌گیرد و کمترین جایی که کرون گرفتار می‌کند مری است. تمام لایه‌های دستگاه گوارش یعنی هم لایه مخاطی، هم لایه عضلانی و هم لایه خارجی دستگاه گوارش را گرفتار می‌کند و بر اثر اینکه گرفتاری در کدام قسمت لوله گوارش باشد علامت خاص خود را دارد.این بیماری می‌تواند دردهای مزمن شکمی یا اسهال‌های مزمن یا تب‌های طول کشنده را نشان دهد مخصوصاً وقتی این بیماری روده بزرگ را درگیر می‌کند می‌تواند به صورت خونریزی گوارشی هم بروز کند.
این بیماری می‌تواند دردهای مزمن شکمی یا اسهال‌های مزمن یا تب‌های طول کشنده را نشان دهد مخصوصاً وقتی این بیماری روده بزرگ را درگیر می‌کند می‌تواند به صورت خونریزی گوارشی هم بروز کند.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *