قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص مردان / آیا بزرگی پستان در مردان یک بیماری است…؟؟
بزرگی پستان در مردان
بزرگی پستان در مردان

آیا بزرگی پستان در مردان یک بیماری است…؟؟

آیا بزرگی پستان در مردان یک بیماری است…؟؟

بزرگی پستان در مردان شایع است. اکثر پسران نوجوان به دوران کوتاهی وارد می شوند که طی آن بافت پستان درست زیر نوک آن کمی متورم می شود و حتی ممکن است دردناک گردد. در ادامه دوره نوجوانی و با متعادل شدن سطح هورمونی که بتازگی افزایش یافته است، بزرگی پستان برطرف می شود. در غیر این صورت برای رد کردن احتمال تومور بیضه یا هیپوفیز باید با پزشک مشورت کنید. در مردان سالخورده بزرگ شدن تنها یک پستان یک مشکل غیرمعمول است. این عارضه معمولاً موقتی است و برطرف خواهد شد. در هر صورت برای حصول اطمینان از اینکه این بزرگی ناشی از سرطان پستان مردان نیست، باید به پزشک مراجعه کنید.

بزرگی هر دو پستان در مردان ممکن است در اثر بیماری شدید کبدی و برخی داروهایی که به طور طولانی مدت مصرف می شوند، ایجاد شود. داروهایی که باعث بزرگی پستان میشوند عبارتند از: دیژیتال، سایمتیدین (تا گامت)، ضد اضطراب های گوناگون و داروهای ضد فشار خون.

توزیع مجدد طبیعی چربی در اکثر مردان بالای ۴۰ سال باعث بزرگ شدن پستانها بویژه در افراد کم تحرک می شود. در صورتی که نسبت به این تحول طبیعی حساس هستید با یک متخصص تناسب اندام مشورت کنید، ولی این مسئله به هیچ وجه بزرگی پستان (ژینکوماستی) محسوب نمی شود.

سرطان پستان

سرطان پستان در مردان نادر است و در صورت بروز معمولا بعد از سن ۶۰ سالگی ایجاد می شود. این تومور معمولاً به صورت یک توده بدون درد در نزدیکی نوک پستان ظاهر می شود. هر توده سفت پستان یا زخمی که نزدیک نوک پستان باشد باید فوراً توسط پزشک معاینه شود.

مطلب پیشنهادی

جلوگیری طبیعی توسط مرد

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان   در حال حاضر دو روش پیشگیری از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *