قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص کودکان / آیا بیماری تب خال در کودکان خطرناک است
تب خال در کودکان
تب خال در کودکان

آیا بیماری تب خال در کودکان خطرناک است

آیا بیماری تب خال در کودکان خطرناک است؟

نشانه های بیماری تب خال در کودکان چیست؟

عفونت اولیه با هرپس سیمپلکس نوع یک، در بسیاری از کودکان علامتی ایجاد نمی کند، اما در برخی از کودکان، به ویژه در سنین یک تا چهارسالگی، نشانه های بیماری به صورت التهاب حاد لثهها و دهان آشکار می شود. علامت ها می تواند به سرعت با یکتب خفیف یا شدید در دهان و از دست دادن اشتها آغاز شود و به تاول های شفاف و ریزی در لبها، لثهها، زبان، سقف دهان و ناحیهٔ داخلی لیپها منجر گردد.

در مدتی کوتاه این تاول ها ترکیده و اثری شبیه به زخم سفیدرنگ برجای می گذارند، لثهها ملتهب و متورم میشوند و ترشح بزاق افزایش مییابد. تاول ها گاهی به پوست اطراف دهان و بینی ترش یافته و تا ناحیهٔ حلق یا لوزه ها نیز امتداد می یابند. این بیماری اغلب دردناکبوده و در جویدن و بلع، دشواری ایجاد می کند. از متخصص کودکان درخواست کنید تا داروییتجویز نماید که درد و ناراحتی کودک را تسکین دهد. طول دورهٔ بیماری یک هفته یا کمی بیشتر است، اما ویروس در بزاق باقی می ماند و واگیری تا چند هفته بعد نیز وجود خواهد داشت.

 تب خال در کودکان

آلودگی چشمها در اثر هرپس سیمپلکس نوع یک بسیار کمیاب است، اما در هر می تواند روی دهد. این ویروس به طور معمول، قرنیه، ملتحمهٔ چشم و یک طرف با را آلوده میسازد و باعث تب و ترشحات چرکی همراه با تاول های ریز در روی ها می شود. بیماری طی دو هفته بهبود مییابد ولی برای پیشگیری از اختلال دائمی بنایی، باید از داروی ضدویروس استفاده کرد.

کودکانی که دارای اگزمای ناشی از حساسیت هستند، ممکن است دچار عفو نتهای  ناشی از ویروس هرپس در ناحیهٔ زخمی شوند، از این رو چنانچه فرزندتان بن حساسیتی دارد، از تماس او با افرادی که تب خال دارند، جلوگیری کنید. عفونت هرپس سیمپلکس نوع دو می تواند خطرناک باشد. نوزادی که دچار آلودگی شود، به طور معمول به هنگام تولد با کمبود وزن روبه روست. اگر مادری در ناحیه تناسلی خود به این ویروس مبتلا باشد، احتمال واگیری نوزاد در هنگام تولد، پنجاه در صدخواهد بود که آن را عفونت هرپس سیمپلکس به هنگام تولد مینامند.

تبخال‌هاى خطرناک

بعضى مواقع به دلیل بى‌اعتنایى بیمار، تبخال گسترش می‌یابد و عفونت شدید به آن اضافه می‌شود. در این موارد زخم‌هاى تبخالى علاوه بر اینکه تمام نواحى لب را می‌گیرند، به داخل دهان هم سرایت می‌کنند.

در این موارد التهاب لثه‌ها از وخیم‌ترین وقایعى است که خود را نشان می‌دهد. تمام لثه‌ها خصوصا نواحى داخلى لثه‌ها ورم می‌کنند و حالت آبسه دهانى به خود می‌گیرند و بیمار قادر نیست که حتى لقمه‌اى غذا بخورد.

شرایط بیمار روزبه‌روز وخیم‌تر می‌شود و باید سریعا اقدامات درمانى در مورد وى انجام شود.

مطلب پیشنهادی

مخملک

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟

 بیماری مخملک چگونه درمان می شود ….؟؟   یکی دیگر از بیماری هایی است که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *