قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / آیا داروهای آنتی بیوتیک برای کبد مضر است؟
داروهای آنتی بیوتیک و کبد
داروهای آنتی بیوتیک و کبد

آیا داروهای آنتی بیوتیک برای کبد مضر است؟

آیا داروهای آنتی بیوتیک برای کبد مضر است؟

تمام داروهای شیمیایی از استامینوفن تا آنتی بیوتیکها، برای کبد مضر هستند. اگر چنانچه مجبور شدید از آنها استفاده کنید حتماً پس از مصرف یا در موقع استفاده آنها از غذاها و گیاهان تقویت کننده کبد، فراوان بهره ببرید تا از عوارض ناشی از آن در امان بمانید.

در سال 2004بیش از 6 میلیون بیمار در آمریکا از آنتی بیوتیک استفاده کرده اند و با وجود خاصیت ضد میکروبی آنتی بیوتیک مصرف مداوم آن باعث می شود که میکروب های بدن نیز نسبت به آن مقاوم تر شوند.

در چند سال اخیر مصرف آنتی بیوتیک بسیار شایع شده و حتی بیماران برای بیماری هایی که نیاز به آنتی بیوتیک نداشته مانند سرماخوردگی و برونشیت نیز از آن استفاده می کرده اند.

اما مسئله قابل توجه این است که مصرف زیاد و مکرر این دارو علاوه بر بی ثمر بودن آن موجب بروز عوارضی بر کبد می شود و از آنجا که کبد وظیفه تصفیه خون بدن را نیز به عهده دارد فشار بیشتری به آن وارد شده و رسوبات تاثیر بیشتری بر آن دارند.

به همین دلیل متخصصان به بیماران به ویژه بیماران کلیوی و کبدی هشدار می دهند که به طور خودسرانه و یا بیش از میزان تجویز شده توسط پزشک از آنتی بیوتیک استفاه نکنند و در عین حال در صورت تجویز پزشک نیز دوره یک هفته تا 10 روزه درمان را کامل نمایند.
he3952

مطلب پیشنهادی

انقباضات برکستون - هیکس

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری

انقباضات برکستون – هیکس در دوران بارداری   اتفاقات ناگوار و افتادن بارداری ممکن است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *