قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / آیا دردهای قاعدگی (عادت ماهانه)طبیعی است..؟؟
دردهای قاعدگی
دردهای قاعدگی

آیا دردهای قاعدگی (عادت ماهانه)طبیعی است..؟؟

آیا دردهای قاعدگی (عادت ماهانه)طبیعی است..؟؟

دردهای قاعدگی (عادت ماهانه)

در اغلب زنان قبل از شروع قاعدگی و حتی در خلال عادت ماهیانه درد و ناراحتی هایی بروز می کنند. دردهای سبک و کششی در اثر فشار عادت ماهانه به وجود می آیند و اصلا غیرعادی نیستند.

رحم به هم جمع شده و باعث راندن و دفع کردن بافت مخاطی که دیگر برای جا دادن تخمک ها به کار نمی آیند، می شود. اغلب درد قاعدگی به خاطر عدم توازن و به صورت منظم و مرتب نبودن خونریزی باعث خستگی و از پا افتادگی می شود و خونریزی نیز با درد سر زیادی همراه است.

در مورد PMS Rramenstruellen Syndrom) خیلی از خانم ها به خاطر بزرگ شدن و دردناک شدن سینه و احساس کشش و درد، اضافه شدن وزن به خاطر جمع شدن آب در بافت ها، درد در ناحیه پشت و کمر، سردردهای شدید و سریع و کنترل خارج شدن روان و اعصاب، در عذاب هستند.

تقریبا نیمی از خانم ها و از جمله دختران نوجوان و جوان از دردهای ناخوشایند دوران قاعدگی در عذاب هستند، به گونه ای که شرایط کاری و شغلی و یا زندگی روزمره آنها را الشعاع قرار می دهد.

در کنار جابه جایی وسفر و دیگر مسائل روزمره مانند استرس وناراحتی، دردهای قاعدگی می تواند به علت عفونت ها، رشد خوش خیم رحم (میوم) پارہ گی یاترک پوست رحم در درون شکم (اندر متریوز) و یا به خاطر استفاده از دستگاه جلوگیری کننده از بارداریبه وجود بیایند.

اغلب هم هیچ گونه دلیل خاصی برای بروز درد وجود ندارد، اما این احتمال وجود دارد که در دوران خونریزی عادت ماهانه، عناصر تا صد درد بیشتر تولید شوند، چیزی که باعث گرفتگی ماهیچه های رحم میشود و به همین علت درد به وجود می آید.

پیشگیری

به همراه اقدامات و تدابیر رژیمی ازلحاظ مواد غذایی، اغلب یک بهبودی برای مدت زمان طولانی به وجود می آید. استفاده از مکمل های غذایی به همراه رژیم می توانند ساخت و تولید عوامل درد را کاهش دهد.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *