قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / آیا شما هم وقتی بستنی می خورید سردرد می گیرید …؟؟؟
بستنی
بستنی

آیا شما هم وقتی بستنی می خورید سردرد می گیرید …؟؟؟

آیا شما هم وقتی بستنی می خورید سردرد می گیرید …؟؟؟

 

سردرد بستنی 

در برخی اشخاص ممکن است در اثر خوردن بستنی و یایک نوشابه خیلی سرد و یا کمی ماست منجمد که ایجاد شوک سردی در دهان کند ناگهان ممکن است دردی در پیشانی احساس شود این پدیده را سردرد بستنی گویند.

 

علائم سردرد بستنی 

 

این سردرد معمولاً دردی گذر است و زود ظرف ۳۰-۲۰ ثانیه برطرف می شود. بعضی اوقات ممکن است این درد در داخل قسمت عقب بینی و یا در گیجگاه و یا در قسمت عقب چانه نیز احساس شود.

 

 

تحقیق دانشمند انگلیسی 

 

یا محقق انگلیسی در آزمایشی در مورد ۱۵ دانشجوی داوطلب مشاهده کرده است همین که مقداری بستنی در تماس با سقف دهان آنها قرار گرفت، ۴۶ درصد آنها احساس سردرد می کردند.

 

تحقیق دکتر ساپر

 

توضیحی که دکتر ساپر دربارهٔ حدوث این درد دارد این است، همین که سردی یا ماده سرد به سقف دهان برخورد کند عکس العملی را در عصب پنجم جمجمه تحریک می کند که شاخه ای از آن از طریق دهان به طرف سر میرود.

این عصب جمجمه مهمترین مسیر سردرد است. دلیل علمی ایجاد سردردبستنی در برخی اشخاص روشن نیست ولی به هرحال حدوث آن خیلی رایج است.

 

راه حل دکتر ساپر

 

راه حلی که دکتر ساپر برای پرهیز از این سردرد پیشنهاد می کند این است که اصولاً بستنی و سایر مواد خیلی سردرد باید خیلی آهسته خورد و پس از آن که داخل دهان شد چند لحظه در قسمت جلوی دهان نگه داشت تا سقف دهان کم کممقداری سرد شود و پس از ان بلع و خورده شود و به این ترتیب از سردی که باعث تحریک سردرد است جلوگیری نمود.

مطلب پیشنهادی

درد سیاتیک در بارداری

راه های بهبود درد سیاتیک در دوران بارداری

راه های بهبود درد سیاتیک در دوران بارداری   درد سیاتیک  بعضی از خانم ها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *