قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / آیا شما هم گرفتار وسواس هستید …؟!
وسواسی
وسواسی

آیا شما هم گرفتار وسواس هستید …؟!

وسواس چیست ؟

اگر هرچه دست یا صورت یا بدن یا ظروف یا لباس و غیره را می شویید و پس از شستشو باز فکر می کنید هنوز هم تمیز نشده و احتیاج به شستشو مجدد دارد

هنگام آبکشی اعضا بدن یا لباس یا ظروف و غیره هرچه به آن آب می زنید فکر می کنید هنوز نجس یا کثیف است ،

دیوار یا فرش یا اشیاء دیگر را هرچه پاک و تمیز می کنید، فکر می کنید هنوز احتیاج به تمیز کردن بیشتر دارد

کاری را انجام می دهید و باز دلچسب شما نیست و آن را تکرار می کنید

سخنی را به مرور تکرار می نمایید

زیاد از حد معمول در انجام هر کاری دقت به خرج می دهید مثلاً شیر آب را پس از بستن باز هم فشار می آورید تا محکم تر بسته شود  دچار  وسواس  شده اید.

درمان وسواس 

دارو تقویت اعصاب و ضد افسردگی استفاده کنید.

درمان گیاهی

  • ۵۰۰ گرم مرزنجوش تهیه کرده و روزی یک مرتبه یک قاشق غذاخوری از آن را در یک و نیم لیوان آب بجوشانید تا آب آن به حد نصف  برسد بعد آب آن را صاف کرده با عسل شیرین کنید و بنوشید.

 

  •  بادرنجبویه، بهمن سرخ، بهمن سفید، دارچین، درونج، سنبل الطیب، گل گاوزبان و گل محمدی از هر کدام ۲۰ گرم همه را مخلوط کرده، و با ۲۵۰ گرم شکر بسیار نرم بسایید و هر صبح، ظهر و شب هر بار ۱ قاشق شربت خوری از آن را در دهان ریخته با آب بخورید یا با آب سرد و شکر مخلوط کنید و میل فرمایید.

 

  •  طباشیرهندی، درونج، زرناباد، زعفران، پوست هلیله  کابلی، ابریشم مقرض، صندل سفید، پوست بیرونی پسته، هیل قرابی، مروارید، عود، کهربا و بسد از هر کدام ۵ گرم، بهمن سرخ، بهمن سفید، گل گاوزبان، شاه تره، بادرنجبویه و کبابه  چینی از هر کدام ۱۰ گرم و قند یا شکر یا نبات ۲۵۰ گرم همه را بسیار نرم بسایید بعد با جوشانده  آب طلا، جوشانده  آب نقره، آب به، آب سیب درختی قرمز، آب انار شیرین و آب لیمو مخطوط کرده هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری میل فرمایید.

 

  • پودر عصاره  شیرین بیان و پودر رازیانه را به نسبت مساوی مخلوط کرده، و به مدت ۳۰ روز، قبل از هر غذا یک قاشق چایخوری از آن را در دهان بریزید و با کمی آب میل فرمایید.

 

 

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *