قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / آیا طلاق والدین در انتخاب همسر فرزندانشان اثر میگذارد؟
تاثیر طلاق بر فرزندان
تاثیر طلاق بر فرزندان

آیا طلاق والدین در انتخاب همسر فرزندانشان اثر میگذارد؟

آیا طلاق والدین در انتخاب همسر فرزندانشان اثر میگذارد؟

 

اگر طلاق والدین بعد از پنج شش سالگی رخ دهد و والدین رفتاری عقلانی و انسانی داشته باشند، معمولاً تاثیر چندانی نخواهد گذاشت در غیر اینصورت با عواقب زیر همراه خواهد بود:

– افزایش احتمال ازدواج در سنین پایین (کوچکتر از ۲۰ سالگی)

– افزایش احتمال ازدواج با فردی شبیه خود (فرزند طلاق)

– اگر یکی از زوجین فرزند طلاق باشد احتمال طلاق دو برابر و اگر هر دو فرزند طلاق باشند، سه برابر دیگران خواهد بود.

۱.خلاء عاطفی

معمولاً فرزندان طلاق به دلیل فقدان پدر یا مادر و یا هر دو از خلاء عاطفی بسیاری رنج می برند. باید توجه داشت که فرزندان برای اینکه به رشد عاطفی کامل برسند به محبت و توجه پدر و مادر نیاز دارند. اما اگر این محبت و توجه نصف شود و یا از سوی افراد دیگری چون پدر بزرگ و مادر بزرگ تامین شود خلاء های عاطفی بسیاری در فرد ایجاد می کند. خلاهای عاطفی و نرسیدن به رشد عاطفی یکی از مهمترین علل کمبودهای عاطفی زن و مرد در زندگی زناشویی است که می تواند گاهی مشکل ساز شود. اما به یاد داشته باشید که پذیرفتن همسرتان در خانواده شما، سیراب کردن او از محبت و حمایت های عاطفی خانواده شما از او می تواند این مشکلات را به حداقل برساند.

۲.آسیب های روحی و روانی

این افراد به دلیل اینکه سال ها شاهد دعواها، درگیری ها و حتی کتک کاری های والدین خود بوده اند، آسیب های روحی و روانی بسیاری دیده اند. ترمیم این آسیب ها و فراموش کردن آنها قبل از ورود به زندگی مشترک یک اصل مهم تلقی می شود. بنابراین مطمئن شوید که همسر آینده شما توانسته این مسائل را برای خود حل و فصل کند و به سبک و سیاق خود ساخته ای در زندگی فردی اش برسد.

۳. عدم مهارت آموزی

البته آنچه در این راستا بسیار مهم تلقی می شود، این است که مشکلات اشاره شده در بالا تنها و تنها مختص فرزندان طلاق نیست. چه بسیار افرادی که در ضمن جدایی پدر و مادرشان از یکدیگر هیچ یک از مشکلات بالا را ندارند و چه بسیار افرادی که در خانواده و ذیل سایه پدر و مادر زندگی کرده اند و مشکلات بالا را دارند. پس توجه همه افراد به مشکلات قید شده و آزمون آنها مهم است باید رعایت و توجه به آنها در ازدواج با فرزندان طلاق ضروری تر و مهم تر است.

مطلب پیشنهادی

کنترل استرس و زایمان زود رس

تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس

تاثیر استرس بر بروز زایمان زودرس   گاهی، درد زودرس زایمان با بروز کمردرد خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *