قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری و عوامل ایجاد کننده / آیا فلج یا استرخاء قابل درمان است؟
فلج یا استرخاء
فلج یا استرخاء

آیا فلج یا استرخاء قابل درمان است؟

آیا فلج یا استرخاء قابل درمان است؟

فلج یا استر خاء آن است که حرکت یکی از اعضای بدن   ناقص شده، و یا از بین برود. گاهی عضو دارای حس بوده ولی حرکت وجود ندارد. این بیماری به نوع گرفتاری عضو بستگی دارد که دو علت دارد؛ محیطی و مرکزی،

اگر محیطی باشد مربوط به اعصاب نخاع شوکی و اگر مرکزی باشد مربوط به اعصاب خواهد بود. فلج به هر علتی که باشد با دستورات زیر بهبود مییابد.

درمان گیاهی فلج

  •  پونه، گل بومادران، گل بابونه ی شیرازی و آویشن شیرازی را بجوشانید و تا گرم است عضو فلج را در آن قرار داده و مدتی نگه دارید و ملایم ماساژ دهید. پس از بیرون آوردن و خشک کردن، موضع را با روغن سداب یا روغن قسط یا روغن شوید یا روغن سیاهدانه یا روغن سیر مالش دهید. پس از چرب کردن موضع را نیز گرم نگهدارید و به هر نحو که می توانید موضع را حرکت دهید تا به مرور زمان نتیجه بگیرید.
  • به عنوان داروی خوراکی نیز تخم زیره ی سیاه ، زنیان، تخم کرفس، تخم شوید، انیسون و رازیانه از هر کدام ۱۵ گرم، ریشه ی شیرین بیان، ریشه ی کرفس و ریشه ی کبیر از هر کدام ۵۰ گرم همه را مخلوط کرده، و بسیار نرم بسایید. بعد با مقداری گل قند عسلی مخلوط کرده و هر صبح و عصر هر مرتبه یک قاشق از آن را  میل کنید
  •  حب القار، جعده، دارچین، فقاع اذخر، کندر، دار فلفل، فلفل سفید، زعفران، سازج هندی، ناردین، جنطیانای رومی، زراوند مدھرج، اقاقیا، قردمانا، هوفاریقون واگیرترکی از هر کدام ۵ گرم، سنبل الطیب، فطراسیون، قسط شیرین، بادیان، انیسون، جند بیداستر و قنطریون از هر کدام ۱۰ گرم. تخم کرفس و زنجبیل از هر کدام ۱۵ گرم، پونه ی کوهی و مشک ترامش یع ۲۰ گرم، استو خدوس هندی ۳۰ گرم. گل محمدی و دارچین از هر کدام ۱۱۰ گرم. تخم شلغم و ریشه ی اریسا از هر کدام ۱۲۰ گرم همه را مخلوط کرده، و بسیار نرم بسایید. صمغ عربی ۱۰ گرم، زاج سفید، سکبیج و جاو شیرخشک از هر کدام ۵ گرم، جداگانه بکوبید. بعد پودر عصاره شیرین بیان و مروارید سفته از هر کدام ۱۰ گرم همه ی آنها را به مدت سه شبانهروز در مقداری گلاب بخیسانید سپس داروهایی را که قبلا نرم کوبیده اید و آن هایی را که خیسانده اید با مقداری عسل مخلوط و هر صبح، ظهر وشب هر مرتبه یک قاشق از آن میل کنید.
  •  بادرنجبویه، انیسون و رازیانه از هر کدام ۲۰ گرم. گل محمدی ۱۰ گرم همه را مخلوط کرده و ۱۰ قسمت کنید و هر قسمت را روزانه بجوشانید و آب صاف کرده یآن را با عسل یا نبات شیرین کرده، بنوشید.
  • پیه بز را گرم کنید و خوب بر عضو فلج بمالید. سپس با یک پارچه پشمی روی آن را ببندید و یک تکه سنگ یا یک آجر آب ندیده را روی آتش بسیار گرم کنید و موضع بیمار را روی آن قرار دهید تا خوب گرم شود. هرچه می توانید بیشتر گرمی آن را تحمل نماییدو هر روز دو مرتبه این عمل را تکرار کنید .
  • برگهای سفت کلم را کمی بپزیدو روی عضو قرار دهید و آن را ببندید و روزی سه مرتبه تکرار نمایید.
  •  هرگاه به حمام میروید مغز گردوی کوبیده را با زیره ی سیاه ساییده شده و عسل مخلوط بر موضع بمالید و مدتی صبر کنید تا خوب عرق کند. (حمام باید بسیار گرم باشد.)
  •  هر صبح و شب مخلوط فلفل سیاه کوبیده با روغن کنجد که با هم جوشانده اید را بر موضع بمالید.

مطلب پیشنهادی

انحراف لگن خاصره 

 انحراف لگن خاصره  / قسمت اول

انحراف لگن خاصره  شاید نزدیک به ۲۰ درصد افراد جامعه دچار چنین مشکلی هستند ولی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *