آیا قارچ پوست پا یک بیماری خطرناگ است …؟؟؟


آیا قارچ پوست پا یک بیماری خطرناگ است …؟؟؟

 آیا قارچ پوست پا یک بیماری خطرناگ است ...؟؟؟

 

قارچ پوست پا چیست ؟

 این بیماری نوعی عفونت قارچی است که ناحیه  نرم بین انگشتان پا را مورد تأثیرقرار میدهد. در مرحله پیشرفت، این عفونت به ناخن هم کشیده میشود .اینبیماری واگیردار است و معمولاً از طریق راه رفتن با پای برهنه در اماکن عمومی مانند حمام عمومی، ورزشگاه و استخر شنایی که عامل عفونت قارچی در آنهاوجود دارد، انتقال مییابد. این عفونت باعرق کردن پاشدت مییابد زیرا عاملی این نوع عفونت همانند عامل بیماری کچلی  در محیط گرم و مرطوب فعالیت دارد. 

خطر قارچ پوست پا

 این بیماری قارچ با استفاده از دارویی ساده به همراه رعایت بهداشت درمانمی شود و خطری ندارد، اگر چه به علت مسری بودن این عفونت باید برای جلوگیری ازانتشار آن، به سرعت به درمان پرداخت. 

علائم قارچ پوست پا

 پوست در ناحیه ما بین و زیر انگشتان سفید و ملتهب شده که این نقاط با خارش همراه است و در صورت خراشیده شدن پوست، شکاف ہر میدارد و پوست زیر شکاف قرمز رنگ استپوسته و شاخی شدن و خشکیپوستضخیم و زرد رنگ شدن ناخن انگشت 

درمان قارچ پوست پا

 اگر انگشتان پا کودکتان خارش دارد ناحیه  بین و زیر انگشتان را برای یافتنتاول و التهاب بررسی نماییدپس از بررسی کف پا، از نظر تاول و التهاب و یا ترک، ناخن انگشتان کودک را با  دقت نگاه کنید.در صورت مشاهده  علائم عفونت قارچی (مراجعه به قسمت علائم)، کودک را به دقت با آب و صابون بشویید و خشک کنید ) به فرزندتان توصیه کنید که تا بهبودی کامل و برطرف شدن عفونت با پای برهنه راه نرودحوله و دمپایی حمام فرزندتان را از بقیه اعضای خانواده جدا کنید و آنها را هرروز بشویید.اطمینان یابید که فرزندتان هر روز جوراب تمیز می پوشد. بهتر است جنس جوراب هایش از نخ و یا پشم باشد.کفش کودک را در هر نوبت بعد از پوشیدن، تعویض کنید این کار مخصوصاً در مورد کفش هایی که کودک در هنگام دویدن میپوشد کمک میکند تا در هر نوبت کفش قبلی خشک شود 

اقدام پزشک در درمان قارچ پوست پا

در صورتی که لایه داخلی پوست عفونی شده باشد یا ناخن پا تغییر شکل داده و یا زرد رنگ شده است و یا اگر درمان خانگی پس از گذشت دو یا سه هفته،موثر واقع نشده است، فوری به پزشک مراجعه کنید.اگر عفونت قارچی به ناخن پا هم سرایت کرده باشد، پزشک برای کودک، داروی ضد قارچی تجویز می نماید و ممکن است لازم باشد که این دارو به دفعات و به مدت ۹ ماه مورد استفاده قرار گیرد.پزشک پس از تعیین نوع قارچ و تجویز دارو در مورد رعایت بهداشت توصیه لازم را به شما ارائه می دهد.  

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد