قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / آیا لکنت زبان قابل درمان است؟
لکنت زبان

آیا لکنت زبان قابل درمان است؟

 آیا لکنت زبان قابل درمان است؟

ممکن است از ترس ناگهانی یا شک ناگهانی یا وحشت یا به علت خود کوچک بینی در برابر افراد و یا دوری از اجتماع، زیاد صحبت نکردن و یا به طور مادرزادی باشد، گاهی به دلایل دیگری نیز ممکن است لکنت ایجاد شود.

توصیه های مهم در فرد ایجاد شده لکنت زبان:

توصیه می شود در هر موردی که لکنت زبان ایجاد شده فرد نباید در برابر افراد دیگر چه هم سن و سال، چه کوچک تر و چه بزرگ تر، خود را کوچک شمارد و حتی گاهی اوقات با آن که دیگران بزرگ تر یا رشید تر یا مسن تر یا فهمیده تر یا عالم تر از او هستند، بدون این که دست و پای خود را گم کند (هول شود) و کمبودی در خود احساس کند، با شجاعت کامل با آنها روبرو شود تا بهلکنت نیفتد و یا از شدت آن کاسته گردد.

توصیه دوم این که این افراد باید از آفتاب بیشتر استفاده کنند.

توصیه سوم اینکه از سبزیجات تازه ی چیده شده، میوه جات، آب میوه مخصوصاً از انگور زرد و کاملاً رسیده، آب سیب درختی، فلفل سبز، لوبیا، خردل، نیمرو با تخم کبوتر، تخم کبوتر با عسل، زرده ی تخممرغ، مغز کله، مغز قلم، سوپ استخوان و خوراکی هایی که طبیعت ان گرم است نیز بیشتر استفاده کنند.

درمان گیاهی لکنت زبان:

 •  در صورت مبتلا بودن به عنوان درمان زیره ی سبز، زیره ی سیاه، آویشن شیرازی و نمک را به اندازه ی مساوی بجوشانید و آب صاف کرده ی آن را روزی چند مرتبه در دهان غرغره کنید و نگهدارید و بعد بخورید. این کار را تا رسیدن به نتیجه ی کامل تکرار نمایید.
 •  تخم گنجشک و تخم کبوتر را صبح با هم نیمرو کنید و با فلفل سبز یا پیاز بخورید.
 •  پنجاه گرم مغز تخم زبان گنجشک (لسان الاسافیر) را بسیار نرم بسایید بعد بانیم کیلوعسل مخلوط کنید و هر صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق شربت خوری از آن بخورید.
 •  هر روز یک عدد جوز بویای کوچک را در دهان نگهدارید و هنگام خوردن غذا از دهان خارج ساخته، پس از تمام شدن غذا مجدداً آن را در دهان بگیرید.
 •  عاقرقرها، تخم گشنیز، تخم خرفه و مغز تخم زبان گنجشک را از هر کدام ۲۵ گرم مخلوط کرده و نرم بکوبیدو بانیم کیلو عسل ترکیب کنید… بعد نیم کیلومویز را بدون ساقه و هسته هایش جداگانه بکوبید تابه صورت خمیر در آید. سپس همه را مخلوط کنید و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از
 •  مقداری آویشن شیرازی را بجوشانید، و آب آن را با عسل مخلوط کنید. هر صبح، ظهر و شب هر بار یک فنجان از آن را بنوشید. خوراکی واگیر ترکی را از هر کدام ۱۰ گرم مخلوط کرده و نرم بسایید.
 • نیم کیلو مویز بدون ساقه و هسته مجددا در هم بکوبید و هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه به اندازه ی یک فندق از آن را بخورید.
 •  هلیله ی سیاه، پوست هلیله ى کابلی، ریوند چینی، آمله ی مقشر، مسطکی رومی، کندر خوراکی، ریشه ی انجبار، ریشه ی اریسا، مخلصه، شاه تره، تخم نیلوفر، سنا مکی، سه پستان، گل محمدی، زراوند، مقل ازرقی، مرمکی، قدومه، انیسون و صبر زرد از هر کدام ۲۰ گرم مخلوط کرده و نرم بسایید. سپس با ۵۰۰ گرم مویز بدون ساقه و هسته که قبلاً جداگانه کوبیده اید مخلوطکنید و در هم بکوبید. هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه به اندازه ی ایک فندق ازان رابخورید.
 •  روزی سه چهار عدد تخم گنجشک را با روغن حیوانی یا روغن دنبه بپزیدو بخورید. بعد از آن مقداری عاقرقرها را نرم بسایید و با نبات ساییده شده مخلوط و شربت خوری میل کنید.
 • مغز تخم زبان گنجشک، تخم خرفه و تخمگشنیز را مخلوط کرده و بجوشانید. هر صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک فنجان از آب صاف کرده ی ان را بنوشید.
 • زنجبیل، دار فلفل، دارچین، جوزهندی و میخک از هر کدام ۱۰ گرم، مصطکی ۲۰ گرم، صبر زرد ۵ گرم همه را نرم بسایید و با ۱۵۰ گرم پودر عصاره ی شیرین بیان مخلوط کرده و بعد همه را با ۵۰۰ گرم عسل ترکیب کرده و صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *