آیا مواد غذایی ادرار آور را میشناسید؟!


آیا مواد غذایی ادرار آور را میشناسید؟!

 آیا مواد غذایی ادرار آور را میشناسید؟!

نسخه دیگری برای تهیه شیرخنک

۱- تخم خیار: ده گرم (دو مثقال)۲- تخم هندوانه: ده گرم (دو ممقال)۳- تخم خربزه : ده گرم (دو مثقال)۴- تخم گرمک: ده گرم (دومثقال)۵- باید خشت: بیست گرم (چهار مثقال)طرز تهیه و مصرف آن: تخمه ها را بکوبید ودر کیسه پارچه ای که نوباشد بریزید و در آن را ندید و کیسه را در آبی که نیم جوش است فرو ببرید و فشار بدهید تا شیرهٔ آن کشیده شود و این کار را آنقدر ادامه بدهید تا یک لیوان مایع بدست آید و بعد با بیدخشت مخلوط کنید و بنوشید. اشخاص بزرگ سال باید آن را یک یا دو دفعه بنوشند و برای بچه ها باید مقدار آن را نصف یا ثلث کرد و به آنها داد.

ماء الشعیر برای بیماران تب دار

برای تهیه ماء الشعیر باید این مواد را تهیه کنید: ۱- جو پاک کرده و شسته شده: پنجاه گرم (ده مثقال)- عناب بدون هسته (هسته درآورده): بیست گرم (چهار مثقال) این مواد را در ظرفی که یک لیتر آب سرد در آن ریخته اید بریزید و ظرف محتوی آن را روی آتش ملایمی بجوش بیاورید و بگذارید آنقدر بجوشد، تا مفاد آن تبخیر گردد و بعد آن را صاف کنید و وقتی سرد شد در توری چینی بریزید و در کنار آن  یخ بگذارید تا کمی سرد شود و سپس آن را مصرف کنید. ماء   الشعیری که به این ترتیب بدست آمده است بجای آب به بیماران  تب دار می دهند  

یک نوع دم کرده  برای ازدیاد ادرار 

۱- ریشه رازیانه: پنج گرم (یک مثقال)۲- ریشه کرفس : پنج گرم (یک مثقال)۳- ریشه مارچوبه: پنج گرم (یک مثقال)۴- ریشه جعفری: پنج گرم (یک مثقال)طرز تهیه و مصرف آن: تمام این مواد را در ظرفی بریزید که لعابدار باشد و روی آن یک لیتر آب جوش سرازیر کنید و در ظرف را ببندید، یک ساعت بگذارید دم بکشد، بعد آن را با صافی صاف کنید و بجای آب به بیمار بدهید بنوشد. این دم کرده برای درمان بیماریهایی که احتیاج به ادرار هست مفید و مؤثر است.

نسخه ای دیگر برای دم کرده ادرارآور

۱- ریشه علف هفت بند: پنج گرم (یک مثقال) ۲- ریشه خاطمی : پنج گرم (یک مشقال) ۳- ریشه توت فرنگی: پنج گرم (یک مثقال) ۴- ریشه شیرین بیان: پنج گرم (یک مثقال)۵- ریشه مارچوبه: پنج گرم (یک مثقال) طرز تهیه و مصرف: ریشه گیاهانی  که در بالا اسم بردیم ریزریز کنید و در ظرفی لعابی بریزید و روی آن یک لیتر آب خیلی جوش سرازیر کنید و در ظرف را ببندید و یک ساعت بگذارید به حال خود بماند تا خوب دم بکشد بعد آن را صاف کنید و به بیمارانی که احتیاج به ادرار کردن دارند در چند فنجان بدهید تا بنوشند. اگر می خواهید طعم آن تغییر یابد می توانید با کمی نبات یا یک قاشق مرباخوری عسل خالص طبیعی آن را شیرین کنید. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد