قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / آیا میتوان جنسیت فرزند را انتخاب کرد؟
انتخاب جنسيت
انتخاب جنسيت

آیا میتوان جنسیت فرزند را انتخاب کرد؟

آیا میتوان جنسیت فرزند را انتخاب کرد؟

انتخاب جنسیت

بزرگترین آرزو برای هر زوج، به ویژه آن هایی که تجربه تلخ داشتن فرزندی معلول را داشته اند، داشتن فرزند سالم است و دانستن جنسیت نوزاد آینده برای والدین بسیار خوشایند است. داشتن  فرزندی سالم با جنس دلخواه بالاترین خواسته هر زوجی است. امروزه تعیین سلامتی و جنسیت جنین از طریق آمینوسنتز، در هفته های ۱۴ تا ۱۶ و به تازگی از راه «کوریون بیوپسی» در هفته هشتم حاملگی، امکان پذیر شده است.

انتخاب جنس فرزند آینده، خیلی بیش از محبت زودرس مادر و یا غرور سرافرازی پدر مهم است، بلکه گاهی یک نیاز و لزوم پزشکی است. تا کنون حدود ۸۰ بیماری وابسته به جنس گزارش شده که فرزندان پسر با شدت بیشتری در معرض خطر و توارث آن بیماری ها قرار دارند، از این رو تمام کوشش پزشکان براین است که بتوانند در چنین مواردی با هر اقدام و توصیه و مراقبتی، موجبات تولد حداقل یک فرزند دختر سالم را برای بیماران خود فراهم سازند.

در موارد بیماریهای ارثی که زن کنترل کننده آنها بر روی کروموزوم ایکس قرار داشته باشد، مانند: لش پنهان، کوررنگی،هموفیلی، فاویسم، اکتردرمال، زالی چشم، ایشتیوزی فیلم کاتاراکت، دوشن، موکوپلی ساخاریدوز (هانتو)داشتن یک فرزند دختر احتمال خطر را تقریباً برطرف می کند. براساس مطالعات و تحقیقات بسیار طولانی که از گذشته تا حال نیز ادامه داشته و دارد، تعیین جنسیت فرزند بستگی کامل به ترتیب سلولهای جنسی از زوجین دارد به طوری که اگر کروموزوم X زن با کروموزوم X مرد ترکیب شود جنسیت دختر و چنانچه کروموزوم X زن با کروموزوم Y مرد ترکیب شود جنسیت فرزند پسر خواهد شد. مردانی که همسرشان را به دلیل نیاوردن پسر یا دختر انتخابی و مورد علاقه خودشان طلاق میدهند کاری بس اشتباه انجام میدهند چرا که گذشته از اختیار خداوندی، خود در تعیین جنسیت فرزندشان نقش عمده را ایفا می کنند.

قبل از تصمیم حامله شدن باید بدانید که اولین نقش را پدر عهده دار است. یعنی ابتدا جنسیت جنین توسط پدر تعیین می شود. مرد در هر نزدیکی تعداد مساوی اسپروماتوزویید نر و ماده از خود دفع می کند که در انتها یکی از آنها با نطفه زن برخورد می کند، اگر نوع نر باشد جنین پسر و اگر نوع ماده باشد جنین دختر می شود. اگر بتوانیم اسپرماتوزوییدهای نر را از ماده جدا کنیم و نوع مورد نظر را به زن تلقیح کنیم، جنین دلخواه را به دست خواهیم آورد. دانشمندان در خصوصیات هر یک از دو نوع اسپرماتوزیید به کشفیاتی نائل شده اند که تا حدودی میتواند این آرزوی بشر را تامین کند.

آنها دریافته اند که اسپرماتوزویید نر (حاوی کروموزوم Y) چون سری کوچک دارد، فعال و پر تحرک است ولی عمری کوتاه دارد برعکس اسپرماتوزویید ماده (حاوی کروموزوم X) دارای سری بزرگتر ولی کم تحرک تر است و مدت بیشتری عمر می کند. اگر منی مرد را پس از نال در یک لوله آزمایش بریزیم بیشتراسپرماتوزوییدهای نر به علت تحرک زیاد در ته لوله جمع می شوند و اسپرماتوزوییدهای ماده در بالای لوله، اگر زن و مردی دختر بخواهند میتوان قسمت ته لوله آزمایش را به دور ریخت و قسمت بالای آن را به زن تلقیح کرد و بالعکس.

اگر پزشک و لوله ازمایشات در دسترس نباشد، میتوان از خاصیت بیولوژیکی اسپرماتوزوییدهای نر که فعال و پرتحرک و کم دوام و اسپروماتوزوییدهای ماده که کم تحرک وپر دوام اند به طریقه دیگری استفاده کرد. توجه به یک سری موارد و قوانین و رعایت انها می توان تا حدود زیادی در انتخاب جنسیت فرزندتان مؤثر باشید. به محیط درون مهبل عموما اسیدی است در حالی که محیط دهانه رحم و خود رحم عمدتاً قلیایی است. زن هرچه به زمان تخمک گذاری نزدیکتر شود ترشحات دهانه رحم نیز قلیایی می شود. بعلاوه اسپرم های ماده در محیط اسیدی بیشتر از اسپرم های نر دوام می آورند و به علت قدرت و مقاومت بیشتر خود قبل از اسپرمهای نر به زور راه خود را به سوی تخمک باز می کنند.

همچنین اسپرمهای نر در محیط قلیایی، برتری آشکاری نسبت به نوع دیگر دارند، چون میتوانند از چابکی خود حداکثر بهره برداری را به عمل آورند. با توجه به این اطلاعات میتوان اذعان کرد که تعیین زمان نزدیکی با عامل اساسی در انتخاب جنسیت فرزند است، به طوری که انجام نزدیکی در هنگام تخمک گذاری یا کمی قبل از آن که ترشحات در حد اعلای قلیایی است، به احتمال فراوان منجر به تولید پسر خواهد شد. اما انجام نزدیکی دو یا سه روز قبل از موعد تخمک گذاری که محیط اسیدی هنوز برتری دارد، احتمالا به تولد دختر خواهد انجامید

مطلب پیشنهادی

مصرف کوکائین یا کوکائین کراک در زنان

    استفاده از داروهای روان گردان / موادغیرقانونی مطالعات متعددی اثرات استفاده از مواد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *