قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / آیا میدانید گیاه دارویی جلبک دریایی برای درد شکم مفید است؟
جلبک دریایی
جلبک دریایی

آیا میدانید گیاه دارویی جلبک دریایی برای درد شکم مفید است؟

 آیا میدانید گیاه دارویی جلبک دریایی برای درد شکم مفید است؟

جلبک دریایی چیست؟

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی جلبک دریایی است . جلبک دریایی گیاهی است از خانوادهFucaceae و Laminariaceae، دارای ریشه نواری دراز، قهو ه و کبود زیتونی که طول آنها در برخی انواع تا هفتاد متر هم می رسد. در آب دریا غوطه ور بوده و اغلب در سواحل دریاها و اقیانوس ها و روی تخته سنگها ساحلی دریاها عمیق نیز دیده می شوند. تازه و خام آنها دارای بو نامطبوع و طعم شور و تهوع آور است ولی پس از پخته شدن یا کباب کردن، بو آنها رفع  می شود این جلبک ها  تمام سواحل ارپا ،امریکا ،هند و سواحل سایر دریا عمیق انتشار دارند و بیش تر در سواحل ژاپن، اروپا و آمریکا شمالی دیده می شوند.
نام ها دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از: آلگ-فوکوس

ترکیب شیمیایی: مواد موسیلاژ – کلرورسدیم – سولفات کلسیم – گلوسیدها و در خاکستر آنها پتاس و ید وجود دارد.

خواص جلبک دریایی :

خوردن پخته یا کباب کرده  آن برای درمان گواتر نافع است و از بزرگ شدن غده  تیرویید جلوگیری می کند ،برای حمایت انسان از عوارض تششع  اتمی،بیماری قلبی و مسمومیت  ناشی از جذب فلزات سنگین در بدن مصرف می شود، وزن افراد چاق را متعادل می کند، برای کاهش کلسترول و فشار خون مفید است، برای درمان آرتروز نافع می باشد.

خوردن تنتور آن برای کنترل سل، رفع اختلالات کبد و طحال، درمان سفلیس، رفع ترشحات مفرط دستگاه تناسلی زنان ،رفع گرفتگی ها عادت ماهیانه ،تومور تخمدان ،بزرگ شدگی بیضه ها و رحم مفید است.

آن را بسوزانید و سوخته اش را هر شب بر محل گواتر بمالید. در درمان آن مؤثر است مصرف بیش از حد مجاز آن تب ،تهوع،آشفتگی، تشنگی، اسهال، درد شکم، بی نظمی ضربان قلب و پریاپیسم شدید است.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *