قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / آیا می دانستید چمن اشتها را زیاد میکند؟
چمن
چمن

آیا می دانستید چمن اشتها را زیاد میکند؟

آیا می دانستید گیاه  چمن اشتها را زیاد میکند؟

چمن چیست؟

گیاهی است علفی، پایا و مشهور که اکثر مردم نوع وحشی، اهلی و پرورشی آن را می شناسند. این گیاه به طور وحشی در کوه ها، دامنه ها و صحراها می روید که حیوانات علفخوار از آن تغذیه می کنند. نوعی از آن را که زیبا و پرپشت است در باغچه ها و پارک ها به عنوان چمن زیستی می کارند.

چمن به ناحیه‌ای اطلاق می‌گردد که در آن علف‌هایی به منظور اهداف زیبایی شناسانه و تفریحی به کار رود. استفاده از چمن بیشتر به قصد ایجاد یک نوع فضای سبز طبیعی می‌باشد.

استفاده از علف و آرایش و رسیدگی بدان به منظور رسیدن به یک چمن مطبوع تاریخ طولانی ندارد و به پیش از قرن شانزدهم میلادی نمی‌رسد. چمن نقش مهمی در ایجاد هماهنگی بین طبیعت بکر و سازه‌ها ساختمانی دارد.

چمن گیاهی است از خانواده گندمیان که به نگهداری و مراقبت زیادی احتیاج دارد. داشتن یک چمن خوب مستلزم صرف هزینه و مراقبت مداوم می باشد. اگر فقط به منظور زیبایی محیطی می خواهید پوشش سبز ایجاد کنید میتوانید با حداقل امکانات از گیاهان پوششی متفرقه برای کاشت استفاده نمایید. هر چند که چمن بهترین و ایده آل ترین پوشش سبز برای زمین محسوب می شود، بخصوص که چمن در مقایسه با گیاهان پوششی از قدرت پاخوری بالایی برخوردار است. با این وجود در نقاطی که امکان رسیدگی و مراقبت زیاد وجود ندارد، گیاهان پوششی از بهترین پوششهای سبز خواهند بود.

چمن بیشتر در طراحی پارکهای عمومی ، باغات گیاه شناسی ، استادیوم های ورزشی و زمینهای بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته چمن جهت پر نمودن جاهاخالی ، باغچه‌ها بزرگ منازل هم در نظر گرفته می‌شود. چمن‌ها را به دو دسته چمنها گرمسیری و سردسیری طبقه بندی می‌کنند چمنها سرد سیری که به چمنها فصل خنک هم مشهورند ویژه مناطق سردسیری و یخبندان می‌باشد. چمنها گرمسیری بهترین رشد و نمو خود را در هوا گرم (بالا30درجه سانتیگراد) دارند. چمنها سردسیری در دو زمان کاشته می شوند یکی اوایل بهار و اوایل پائیز در مورد چمنها گرمسیری به جزء زمانهای بسیار گرم یا بسیار سرد در هر موقعی از سال می‌توان اقدام به کشت نمود.

خواص چمن:

کمی از تازه  آن را دم کنید و آب صاف کرده اش را بنوشید. اشتها را زیاد می کند

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *