قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / آیا ناراحتی های روحی موجب تشدید آکنه میشود؟
آکنه صورت
آکنه صورت

آیا ناراحتی های روحی موجب تشدید آکنه میشود؟

آیا ناراحتی های روحی موجب تشدید آکنه میشود؟

فشارهای روانی باعث تشدید آکنه میشوند و غالباً در موقع امتحانات یا هیجانات شدید روحی شدت مییابد. نکتهٔ مهم این است که اکثراً آکنه در زمانی که شخصیت اجتماعی افراد در حال شکل گرفتن است، بروز میکند و چون سن جوانی، سن زیباطلبی و زیباپسندی است و جوانان حساسیت خاصی به این موضوع دارند. بنابراین منظرهٔ جوش های آکنه ممکن است روی بسیاری از افراد تأثیر روحی و روانی و عاطفی بگذارد و باعث ناراحتی فکری و روحی آنها شود. باید به خاطر داشت که آکنه مسألهٔ خیلی حادی نیست که ما را دچار تشویش و نگرانی کند و ما باید از نشانه های بیماری برای درمان استفاده کنیم، زیرا آنها نشان دهندهٔ یک مشکل عمیق درونی اند و آن گرفتاری کبد است. با این علامت، شما میتوانید به پاکسازی کبدتان بپردازید. نکته جالب توجه این است که در طب اهلبیت  آکنه باعث دفع سموم از بدن می شود و این خودیک شیوهٔ مبارزهٔ جدی برای تندرستی است.

امام صادق ع  فرمودند: «هیچ یک از فرزندان آدم نیست، مگر آن که در او دو رگ هست، یک رگ بر سرش که خوره را به حرکت در میآورد؛ دیگری در بدنش که پیسی را به حرکت در میآورد. پس چون آن رگ سر به حرکت در می آید، خدای تعالی زکام را بر او مسلط میگرداند که دردهای سر را میکشد و اگر آن رگ دیگر بدن به حرکت درآید حق تعالی دمل را بر آن مسلط می گرداند که دردهای بد را میکشد. پس در بدن کسی که دمل و زکام به هم رسند خدا را شکر کند. ا” بنابر این وقتی گرفتار چنین مسایلی میشویم اول باید حمد الهی را بجا آوریم و هیچ گونه نگرانی به خود راه نداده و پس از آن به پاکسازی و درمان بپردازیم.

آکنه، پس از سرماخوردگی، احتمالاً شایعترین و درمان ناپذیرترین بیماری هاست. دکتر توکلی صابر میگوید: ” ابتلا به آکنه در دوران بلوغ به قدری شایع است که می توان گفت: آکنه یک اختلال فیزیولوژیکی است تا یک بیماری ” (“” باتوجه به مطلب مهمی که امام صادقع  فرمودند، نوجوانان و جوانان عزیز نباید هیچ گونه احساس ناراحتی و احساس خجالت و افسردگی به خود راه دهند، زیرا بدن آنها در حال انجام یک واکنش طبیعی برای سلامتی است.

سیستم طبیعی ذاتی بدن می خواهد سلامتی شما را حفظ کند؛ بنابراین به هنگام بروز سرماخوردگی و زکام و دمل ها و جوش ها، سیستم ایمنی شما فعال می شود و ادامه بقاء و سلامتی را برایتان به ارمغان می آورد. متأسفانه پزشکی مدرن به جای اصلاح و پاکسازی بدن خصوصاً کبد، که عامل اصلی جوش صورت و آکنه (دمل ها) و ناراحتیهای پوستی و زیبایی میباشد، با انواع و اقسام داروهای شیمیایی که خود سمی برای کبد هستند به جان بدن میافتد و با آنتی بیوتیکها و دیگر اشکال دارویی مسیر بیماری را دچار اختلال میکند همان طور که سرماخوردگی نیاز به داروندارد و حضرت صادق ع در روایت دیگری فرمودند: تا سه روز به پزشک مراجعه نکنید وبیمار باید استراحت کند. طب مدرن داروهای شیمیایی، مانند: استامینوفن، آدولت کلد (قرصسرماخوردگی)، که هرکدام سمی برای کبد هستند و هیچ تأثیری روی بهبود بیماری ندارند، به بیماران میدهند.

در مورد آکنه همان طور که ذکر شد پزشکی از درمان آن عاجز است و هیچ گونه درمانیبرای آن ندارد. بهترین درمان آکنه توجه به پاکسازی کبد است که متأسفانه مورد غفلت طبمدرن قرار گرفته است.

مطلب پیشنهادی

دندان قروچه

درمورد دمدون قروچه چه می دانید …؟

درمورد دمدون قروچه چه می دانید …؟   دندان قروچه عبارتند از 1- سایش دندانها …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *