قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری های قلب و دستگاه گردش خون / آیا کلم بروکلی در کاهش قند خون ماثر است؟
نقش کلم بروکلی در کاهش قند خون
نقش کلم بروکلی در کاهش قند خون

آیا کلم بروکلی در کاهش قند خون ماثر است؟

آیا کلم بروکلی در کاهش قند خون ماثر است؟

نقش کلم بروکلی در کاهش قند خون:

بروکلی ازسبزی ها بسیار مفید است که منبع بسیار غنی عنصر کروم است. اگر شما مبتلا به دیابت نوع ۲ هستید کروم برای تنظیم قند خون شما بسیار کمک می کند. و حتی در اغلب موارد با خوردن کروم ممکن است نیازی به خوردن دارو کاهش قند خون و یا تزریق انسولین نباشد. اگر بیماری، تازه شروع شده باشد با خوردن مقدار کافی کروم ممکن است رفع شود و به بیماری مزمن شدید تبدیل نشود. و به طور کلی اگر میزان تحمل به گلوکز در حد مرز باشد با خوردن کروم ممکن است کنترل شود و بهحد نرمال برسد وهمچنین برعکس در مورد اشخاصی که قند خون آنها کمتر از نرمال باشد با خوردن کروم ممکن است افزایش یافته و به حد نرمال برسد. یعنی در حقیقت عنصر کروم یک ماده تعدیل کننده است. دکتر اندرسون کارشناس و محقق در مرکز تحقیقات وزارت کشاورزی امریکا در مریلند می گوید متجاوز از ۱۴ طرح تحقیقاتی که در دهه ۱۹۸۰ اجرا شده نشان داده است که عنصر کروم شرایط تحمل گلوکز را در بیماران اصلاح می کند.

به نظر می رسد که عنصرکروم کیفیت و کارایی هورمون انسولین را افزایش می دهد. و در نتیجه، مقدار کمتری انسولین برای سوخت و ساز قند خون لازم خواهد بود. در مورد رمزوراز چگونگی تأثیر کروم، دکتر اندرسن می گوید: در لوله ها آزمایشی مشاهده شده است که عنصر کروم که از نظر بیولوژی فعال است خود را به انسولین می بندد و توانایی انجام مأموریت اصلی انسولین را که اکسید کردن گلوکز و تبدیل آن به کربن A. دی اکساید” است تا صد برابر افزایش می دهد. طبق بررسی هایی که شده تقریباً درصد مردم در رژیم غذایی خود روزانه کمتر از مقدار لازم کروم (۲۰۰-۵۰ میکروگرم) استفاده می کنند.

تعدادی از مواد غذایی که از نظر عنصر کروم منبع غنی هستند عبارتند از: مغزه ها گیاهی، قارچ ها خوراکی، صدف ها دریایی، دانه ها کامل غلات نظیرگندم وجود ریواس، توت و مخمر و از همه مهم تر کلم بروکلی است. در یک تجزیه آزمایشگاهی مشاهده شده است که در یک پیمانه کلم بروکلی در حدود ۲۲ میکروگرم کروم وجود دارد یعنی ده برابر بیشتر از هر نوع ماده خوراکی دیگر. جو نیز از نظر کروم بسیار غنیاست.اخیرا در دو گیاه به نام زول و بوقناق نیز مواد مؤثره برای تولید انسولین و تحریک لوزالمعده برای ساخت آن کشف شده که توسط متخصصین به مصرف آن توصیه شده است

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *