قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص مردان / آیا کمبود یک بیضه موجب ناتوانی جنسی میشود؟؟
آیا کمبود یک بیضه موجب ناتوانی جنسی میشود؟؟
آیا کمبود یک بیضه موجب ناتوانی جنسی میشود؟؟

آیا کمبود یک بیضه موجب ناتوانی جنسی میشود؟؟

آیا کمبود یک بیضه موجب ناتوانی جنسی میشود؟؟

کمبود یک بیضه

دستگاه تناسلی مردانه، از آلت و دو بیضه و غده پروستات و دو کیسه منی واعصاب  آن تشکیل شده است.

آلت در دستگاه تناسلی مردانه، نسبت به بیضه ها در درجه دوم اهمیت قرار دارد. زیرا بدون کار کردن بیضه ها، از آلت هیچ کاری ساخته نیست. یعنی به یک فرد، تنها به سبب داشتن آلت نمی توان نام «مرد» نهاد، چون اگر آن فرد بیضه نداشته باشد یا بیضه داشته باشد ولی بیضه هایش کار نکند، اصولا از هر نوع «عمل جنسی» محروم و ناتوان است و نمیتواند کوچکترین وظیفه جنسی مردانه را انجام دهد.

از این رو، بیضه ها در دستگاه تناسلی مردان، بالاترین و اصلی ترین نقش را دارند. کمبود در بیضه ها یا کار نکردن آنها، مرد را دچار «ناتوانی جنسی» می کند و گاه حتی شخصی را از «مردی» میاندازد. بیضه ها با تراوش ها و ترشحات خود که به این تراوش ها «منی» میگویند کیسه های منی را پر می کنند و احساسات و شهوت مردانه را برمی انگیزند.

اگر آلت مردی را ببرند ولی بیضه های او سالم باشد، نه تنها شهوت آن مرد از میان نمیرود بلکه با ذخیره شدن بیش از حد منی در کیسه ها، شهوت آن مرد فزونی مییابد. درباره شیوه ساخته شدن و تشکیل بیضه ها، باید  بگویم که بیضه ها در آغاز در دو سوی ستون فقرات (در خلاء میان شکم و ستون فقرات) پدید می آیند و رفته رفته از راه دستگاه مثانه پایین می آیند و در کیسه های خود – واقع در زیر آلت جای می گیرند.

بیضه هادر کیسه ها، شروع به تراوش و ترشحاتی میکنند که به آن منی (آب زندگانی) میگویند این منی است که وقتی در کیسه ها به اندازه معین رسید، در مرد ایجاد شهوت و احساسات جنسی پدید می آورد. پس، کار اصلی بیضه ها تراوش و ساختن منی است. بدون این آب، اصولا مرد دارای احساسات جنسی و شهوت نمی شود.

مطلب پیشنهادی

جلوگیری طبیعی توسط مرد

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان

روش های جلوگیری از باروری توسط مردان   در حال حاضر دو روش پیشگیری از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *